На ЧС-2023 з фристайлу та сноубордингу оновили два історичних рекорди в могулі та слоупстайлі

На ЧС-2023 з фристайлу та сноубордингу оновили два історичних рекорди в могулі та слоупстайлі

На ЧС-2023 з фристайлу та сноубордингу оновили два історичних рекорди в могулі та слоупстайлі
AP Photos

Відео історичних виступів француженки Перрін Лаффон та британки Мії Брукс.

У грузинському Бакуріані триває чемпіонат світу з лижного фристайлу та сноубордингу. За підсумками сьомого змагального дня понеділка, 27 лютого, на турнірі розіграли 17 комплектів медалей серед чоловіків та жінок.

Зокрема, у Грузії пройшли фінали змагань з паралельного могулу в лижному фристайлі та слоупстайлу - в сноубордингу. Обидва подарували нові рекорди світової першості після того, як історію переписали француженка Перрін Лаффон та британка Міа Брукс.

Що таке паралельний могул та слоупстайл

  • Паралельний могул - змагання зі спуску на лижах горбистою трасою з виконанням акробатичних стрибків. Перемагає спортсмен, що отримає найбільше балів.
  • Слоупстайл у сноубордингу - змагання з виконання акробатичних стрибків. Переможцем стає спортсмен з найбільшим числом балів, що нараховуються за оригінальність, якість виконання стрибків та їхню висоту.

У чому полягають рекорди

Перрін Лаффон:

24-річна француженка підходила до ЧС-2023 у статусі триразової чемпіонки світу. У 2017-му й 2019-му роках вона виграла світові змагання з паралельного могулу, а у 2021-му додала до них золото класичного могулу.

У 2023-му вона тріумфувала на чемпіонаті світу в обох дисциплінах. У паралельному могулі Лаффон дісталася фіналу після перемог над британкою Макайлою Ґеркен-Шофілд та австрійкою Авіталь Керролл.

У фіналі Лаффон випало змагатися з олімпійською віцечемпіонкою Пекіна, американкою Джейлін Кауф. За свій виступ француженка отримала 20 балів, її суперниця - 15.

Таким чином Перрін стала п'ятиразовою чемпіонкою світової першості з фристайлу та сноубордингу - це новий рекорд в історії турніру. Попередній найкращий показник (5 золотих медалей та 7 - загалом) належав норвежці Карі Тро, яка також спеціалізується на могулі та востаннє вигравала "золото" чемпіонату в 2003 році.

Найтитулованіші спортсменки в історії ЧС з лижного фристайлу: топ-5

  1. Перрін Лаффон (Франція, могул та паралельний могул) - 5 золотих нагород + 1 срібна + 1 бронзова
  2. Карі Тро (Норвегія, могул та паралельний могул) - 4+3+0
  3. Дженніфер Гейл (Канада, могул та паралельний могул) - 4+2+0
  4. Сандра Неслунд (Швеція, скікрос) - 4+0+0
  5. Ганна Кірні (США, могул та паралельний могул) 3+2+3
Міа Брукс:

Представниця Великої Британії в Бакуріані вперше виступала на чемпіонатах світу. Та вже у кваліфікації зробила заявку на перемогу, показавши другий найкращий результат - 85.36 бала в другій спробі.

У фіналі після першого проїзду вона розташовувалася в проміжному топ-3. Та вже у другій спробі виконала надскладний прийом - кеб на 1440 градусів з подвійним захопленням, який досі не вдавався нікому в жіночих змаганнях - на чемпіонські 91.38 бала.

Брукс також стала наймолодшою чемпіонкою світу зі сноубордингу в історії - у фіналі вона брала участь у віці 16 років, 1 місяця та 8 днів. За цим показником вона обійшла японку Міябі Оніцуку, що у 2015-му ставала чемпіонкою світу у віці 16 років, 1 місяця та 11 днів та здобула "бронзу" в Бакуріані.

ЧС-2023 з фристайлу та сноубордингу: що відомо

  • Українські спортсмени в змаганнях зі слоупстайлу на сноуборді та паралельного могулу представлені не були.
  • На чемпіонаті в Бакуріані Україна посідає 16-те місце медального заліку з двома бронзовими нагородами в лижній акробатиці. Третє місце жіночого турніру посіла Анастасія Новосад, що також здобула медаль змішаних командних змагань з Олександром Окіпнюком і Дмитром Котовським.
  • Чемпіонат у Бакуріані триватиме до 5 березня. Усього на турнірі розіграють 30 комплектів медалей у 17 дисциплінах зі сноубордингу та лижного фристайлу.

Вибір редакції

На початок