В Андріївській церкві облаштували "пункт незламності". У чому його особливість

В Андріївській церкві облаштували "пункт незламності". У чому його особливість

В Андріївській церкві облаштували "пункт незламності". У чому його особливість
Андріївська церква Фото: Уніан

У Києві в офісі Ставропігії Вселенського Патріархату — стилобатнійВерхня частина східчастого цоколю будинку частині Андріївської церкви, облаштували "пункт незламності". Цей нижній поверх, вбудований в пагорб і з трьох сторін надійно захищений земляним валом і бетоном. Тож він може слугувати укриттям у разі повітряної тривоги.

Про це повідомляє пресслужба Київської міської військової адміністрації у Telegram.

Зазначається, що тут можуть розміститися кілька десятків людей. Він забезпечений потужним генератором, інтернетом, тепловими гармати для обігріву, медичними засобами, є гарячі напої і невелика бібліотека.

"Унікальність цього "пункту незламності" ще в тому, що тут є не тільки фізична підтримка, але й духовна. В ньому кожного дня перебуває священик. Тож можна прийти, поставити питання, разом із священиком попити каву і поговорити",— йдеться у повідомленні.

Облаштовувати "пункт" допомагала Українська православна Церква США. Працює він з понеділка по п'ятницю з 10:00 до 18:00. З безпекових міркувань відвідувачі при вході мають пред'явити документ, що посвідчує особу,— підсумували в КМВА.

Що відомо про "пункти незламності" у Києві та області

Після масованого обстрілу військами РФ 23 листопада в Україні почали розгортати "пункти незламності" — це місця, де в разі тривалого відключення світла через обстріли, людина може підзарядити мобільні пристрої, зігрітись та випити гарячі напої. Пункти можна знайти на онлайн-мапі.

Один із найбільших "пунктів незламності" столиці розташований у Деснянському районі. Його організували на базі Олімпійського коледжу імені Івана Піддубного. У пункті можуть розміститись щонайменше 3 тисячі людей. Зокрема, там є відокремлена зона відпочинку на 100 ліжок, яку за необхідності можуть збільшити в півтора рази.

У Києві біля станції метро "Лісова" відкрилося "містечко незламності", яке розраховане на понад 1000 людей. Воно оснащене 7 потужними генераторами, які поєднані в одну мережу для забезпечення безперебійного електропостачання.

23 грудня у Києві відкрили ще 52 пункти обігріву. Вони оснащені генераторами та іншим необхідним обладнанням. Загалом у Києві розгорнуто більш як 500 "пунктів незламності". За весь період функціонування ними скористалися понад 23 тисячі киян.

З'явилася інтерактивна мапа пунктів обігріву, які створені у Київській області. На карті позначені пункти в усіх семи районах області. Станом на 6 лютого в регіоні створено 440 "пунктів незламності". Найбільше їх облаштували у будівлях органів місцевої влади.

На кінець грудня минулого року у Київській області діяли 412 "пунктів незламності". Тодішній очільник КОВА зазначав, що деякі з них потребують дооблаштування.

Мешканці Київщини можуть поділитися враженнями про перебування у "пунктах незламності". Відгуки допоможуть виправити недоліки та поліпшити роботу таких об’єктів.

У Бучі з’явилась "юрта незламності". А В Ірпені запустили автобус як мобільний пункт обігріву.

Читайте також

50 "пунктів незламності" Київщини отримали гуманітарну допомогу від ООН

Товариство Червоного Хреста та КОВА підписали Меморандум про співпрацю. Про що йдеться

У Києві моніторитимуть стан укриттів

Вибір редакції

На початок