Засновник інформагентства «Свої. Кривий Ріг» заявляє про незаконний обшук і тиск через його професійну діяльність

Засновник інформагентства «Свої. Кривий Ріг» заявляє про незаконний обшук і тиск через його професійну діяльність

Засновник інформагентства «Свої. Кривий Ріг» заявляє про незаконний обшук і тиск через його професійну діяльність
Фото: Свої. Кривий Ріг

Засновник і журналіст інформагентства «Свої. Кривий Ріг» Олексій Таймурзін заявляє про незаконний обшук правоохоронних органів і тиск на нього через професійну діяльність. Про це він повідомив у своєму телеграм-каналі 27 лютого.

Як розповів у коментарі Суспільному Олексій Таймурзін, о 5-ій ранку до нього в квартиру прийшли правоохоронці й показали постанову київського слідчого на обшук. За його словами, у документі його ім’я та прізвище були вписані кульковою ручкою, ймовірно – на місці.

Олексій Таймурзін каже, що розцінює візит як тиск на нього через його професійну діяльність.

«Відбувся так званий обшук. На моє переконання, це тиск на свободу слова, на журналіста – за мою критику влади й правоохоронних органів, я займаюся розслідуваннями й публікую матеріали про корупцію. Вони прийшли з папірцями і вписали моє прізвище, ім’я, по батькові та адресу на місці. Це були правоохоронці з департаменту стратегічних розслідувань, з Києва, Львова та Чернівців. Один зі співробітників, який цікавився моєю журналістською діяльністю під час обшуку, – не представився, а потім зник», – сказав Олексій Таймурзін.

За його словами, під час обшуку правоохоронці вилучили в нього два мобільні телефони, ноутбук, а також флешкарту зі світлинами однорічної доньки.

Адвокат Олексія Таймурзіна Олександр Макаренко повідомив, що перша година обшуку відбувалася без присутності адвокатів, тому дії правоохоронців вважає незаконними. В інтересах свого клієнта, говорить він, уже подав дві скарги – до Офісу генпрокурора та до Державного бюро розслідувань.

«У постанові, яку нам видано, було написано, що є чимало доказів того, що особа може бути причетна до низки кримінальних злочинів. Але якщо слідчий друкує певний документ заздалегідь в місті Києві й пише, що є докази, то він знає, про якого громадянина йдеться. Логічно, що прізвище цього громадянина вдруковується. Але цього не було зроблено. Це як мінімум дивно, а як максимум – є підозра у фабрикуванні справи. Підкреслюю: стосовно вказаних кримінальних проваджень моєму клієнтові – а в приміщенні були присутніми клієнт, його дружина та однорічна дитина – питань поставлено не було», – сказав Суспільному адвокат.

За його даними, упродовж доби очікують відкриття кримінального провадження за фактом незаконного обшуку в Олексія Таймурзіна.

Суспільне готує запит до департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції, аби з’ясувати ситуацію.

Читайте також

У Кривому Розі міськрада не підтримала ініціативи з перейменування вулиць на честь загиблих бійців

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок