"Звільняють росіян, яким заборонили святкувати 9 травня": суд виніс вирок одеситці за репости в "Однокласниках"

"Звільняють росіян, яким заборонили святкувати 9 травня": суд виніс вирок одеситці за репости в "Однокласниках"

Одеситка, яка репостила в забороненій в Україні соцмережі "Однокласники" дописи, в яких виправдовували війну й уславлювали російських солдатів, отримала умовний термін. Вирок Суворовський райсуд Одеси виніс 22 лютого.

У судовому документі зазначено, що жінка має вищу освіту і працює фінансовим директором в приватній компанії. З 15 квітня 2022 року по 24 серпня 2022 року на своїй сторінці в "Однокласниках" вона зробила 15 репостів проросійських дописів.

У більшості дописів, які поширила на своїй сторінці підозрювана, була глорифікаціяУславлення чи надання героїчного виду людей, які здійснюють збройну агресію в Україні. Зокрема, в одному з дописів мова йде про тувинця, який "зарізав 34 націоналістів", в іншому — про те, що армія РФ в Україні "звільняє росіян, яким заборонили святкувати 9 травня", а українців "перевиховують". Детальніше — на скриншоті.

Суд виніс вирок одеситці за проросійські репости в "Однокласниках"
Приклад репостів дописів, які робила одеситка. Скріншот з судового реєстру

Жінка свою провину визнала і пішла на угоду зі слідством. Суд визнав її винною за ч.2 ст.436-2 КК УкраїниПоширення матеріалів, у яких міститься виправдовування, визнання правомірною агресію РФ проти України, глорифікацію осіб, які здійснюють збройну агресію РФ проти України, і призначив покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі з іспитовим терміном у два роки.

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області

Вибір редакції

На початок