Випускників 11 класів звільнили від державної підсумкової атестації

Випускників 11 класів звільнили від державної підсумкової атестації

Випускників 11 класів звільнили від державної підсумкової атестації
Фото: Суспільне Кропивницький

Учнів одинадцятих класів звільнили від складання державної підсумкової атестації. Верховна Рада України ухвалила урядовий проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2023 року". Про це Суспільному розповіла директорка департаменту освіти й науки Кіровоградської обласної військової адміністрації Ельза Лещенко.

Рішення пов'язане з продовженням воєнного стану через вторгнення Росії в Україну. Прийом до закладів фахової передвищої та вищої освіти на навчання для здобуття ступенів фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра та магістра, який здійснювався у 2022 році в особливому порядку, організують за особливими порядками й у 2023 році.

Вступне випробування для охочих здобути вищу освіту проводитимуть у форматі Національного мультипредметного тесту. Він міститиме завдання з трьох предметів. Двох обов’язкових – це українська мова і математика. Один предмет на вибір вступника – це історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія.

Тестування відбуватиметься упродовж одного дня. Це зменшує ризики для безпеки учасників, вони витрачають менше часу на перебування у тимчасовому екзаменаційному центрі й на шлях до і від нього. Також спрощує організацію і скорочує витрати держави й учасників.

Що відомо

Учні четвертих і дев'ятих класів не будуть складати державну підсумкову атестацію. Іспит для них цього року скасувало Міністерство освіти. Державна підсумкова атестація – це оцінка результатів навчання учнів у школі за ключовими предметами.

Читайте також

  • "Вони всі відкриті до дітей" – організатори й журі конкурсу "Учитель року" про переможців на Кіровоградщині
  • Викладач училища на пенсії Віктор Тоцький плете маскувальні сітки для своїх учнів на фронт
  • Вчитель з Кропивницького Олександр Сухоручко змінив роботу в школі на зброю та життя в окопах
Повідомляйте про події з життя вашого міста чи селища у Кіровоградській області https://u.to/HNf5HA
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері, Телеграм, Інстаграм та Ютуб

На початок