"Мистецтво давати раду війні": у Німеччині 5 українських фотографів представлять особисті реакції на війну

"Мистецтво давати раду війні": у Німеччині 5 українських фотографів представлять особисті реакції на війну

"Мистецтво давати раду війні": у Німеччині 5 українських фотографів представлять особисті реакції на війну
Робота Олександра Глядєлова. Фото: Oleksandr Glyadelov/goout.net/

З 2 березня у межах Європейського місяця фотографії в Берліні (EMOP) триватиме виставка "Мистецтво давати раду війні - українська фотографія". Про це 27 лютого в Instagram розповів Український Мистецький Фонд Екстренної Допомоги (Ukrainian Emergency Art Fund).

"Кожен українець має особисту історію боротьби з російською агресією, вплетену в загальне полотно колективної травми. Тому, трансформуючи травматичний досвід, кожен створює свій унікальний художній образ. Ця виставка демонструє спостереження за війною зсередини, з небезпечної відстані", — йдеться у повідомленні.

Організатори зазначають, що в межах виставки п'ять фотографів представлять п'ять особистих реакцій на війну.

  • Фотограф-документаліст Олександр Глядєлов представить проєкт "Документація війни. Північ України".

Він уже вісім років документує війну Росії проти України. Його фотографії виходять далеко за межі простої фіксації подій, а завжди розкривають глядачеві ширший контекст і є своєрідним дороговказом за лаштунки війни для світової аудиторії.

виставкаа німеччина
Робота фотографа Олександра Глядєлова. Фото: Oleksandr Glyadelov/goout.net/
  • Фотографка Яна Кононова представить "X-Scapes" — це серія розмитих, безіменних пейзажів, створених під впливом термічних ефектів та ударних хвиль від вибухів на різних матеріалах.
  • Художник і фотограф Саша Курмаз представить проєкт "Червоний кінь".

Він документує своє життя під час війн і, роблячи це, митець шукає відповіді на такі питання: "Що означає творити мистецтво під час війни?", "Чи можливо передати досвід війни художньо?", "Наскільки по-іншому я думав би про мистецтво, якби не мав досвіду життя на війні?"

Виставка українських художників до річниці вторгення Росії відкрилася в німецькому Обергаузені
  • Фотографка Олена Субач із серією "Приховане", яку зняла у Львові.

У фокусі уваги мисткині музейні реставратори, які захищають мистецькі та культурні цінності в публічних місцях від можливих руйнувань та ракетних обстрілів. Її фотографії містять багато смутку, але також багато надії та ніжності.

  • Фотограф Ігор Бондаренко представить проєкт "Квіти під ударом"

Серія "Квіти під ударом" візуально найвіддаленіша від реальності війни, але фокусується на її емоційних аспектах. Квіти стають символом перемоги життя над смертю.

"Мистецтво давати раду війні": у Німеччині 5 українських фотографів представлять особисті реакції на війну
Роботи фотографів Ігоря Бондаренко та Олени Субач. Фото: Ihor Bondarenko, Olena Subach/goout.net/

Відкриття виставки відбудеться 2 березня і триватиме вона до 2 квітня. Експозиція є частиною проєкту "Мистецький архів воєнного часу", організованого громадською організацією "Музей сучасного мистецтва (ГО "МОКА") у Києві після 24 лютого 2022 року.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

На початок