На Буковині переселенець відкрив підприємство з фарбування порошковою фарбою. Це його другий бізнес в регіоні

На Буковині переселенець відкрив підприємство з фарбування порошковою фарбою. Це його другий бізнес в регіоні

На Буковині переселенець відкрив підприємство з фарбування порошковою фарбою. Це його другий бізнес в регіоні
Цех з обробки металу та фарбування. Фото: Суспільне Чернівці

У Вижниці Чернівецької області вимушений переселенець Максим Леванець разом з партнером відкрив підприємство з фарбування металу порошковою фарбою — вона стійкіша та якісніша, бо запікається на високій температурі. Новий бізнес вирішили відкрити, бо не змогли знайти подібне підприємство для свого іншого виробництва.

Про це Леванець розповів у коментарі Суспільному.

Леванець переїхав у Вижницю з Ірпеня під Києвом. Сюди релокував підприємство з виготовлення світильників Ukrledlight. Відкрити цех з фарбування порошковою фарбою вирішив, щоб першочергово фарбувати лампи. Для цього подався на державний грант "єРобота".

Над відкриттям підприємства почали працювати влітку торік.

"Я зустрівся зі своїм партнером, і вирішили відкрити це підприємство. Подалися на грант, бо не вистачало власних грошей на закупівлю обладнання", — розповів Леванець.

Обладнання закупили в українського виробника, яке релокувалося на Львівщину з Харківської області. З них 4 мільйони — державні гроші.

Порошковою фарбою фарбують деталі у дев'ятиметровій печі за температури до 200 градусів. За словами керівника підприємства, це єдине таке обладнання в області. Крім порошкового фарбування також роблять дробоструйну обробку металуЧистка металу сильним потоком повітря або води з використанням шліфувального матеріалу — це підготовчий процес до нанесення фарби.

"Наразі ми закриваємо власні потреби з порошкового фарбування та обробки металу. В планах — повністю охопити регіон", — сказав Леванець.

За умовами гранту, впродовж року мають працевлаштувати 13 людей. За них підприємство має сплачувати податки три роки — таким чином мають повернути до бюджету грантові гроші. Втім є труднощі з пошуком працівників, оскільки багатьох чоловіків мобілізували, розповів Леванець.

Для мінімальної роботи виробництва потрібно щонайменше три працівники, кілька людей були на стажуванні. Повністю запустити підприємство "Вижниця промсервіс" планують в березні.

Читайте також

Склад велосипедів, кафе та переробка. Чим займаються підприємства, які переїхали в Чернівецьку область

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок