Україна назвала склад на перший після ЧС-2023 етап Кубка світу з лижної акробатики: хто в заявці

Україна назвала склад на перший після ЧС-2023 етап Кубка світу з лижної акробатики: хто в заявці

Ексклюзивно
Україна назвала склад на перший після ЧС-2023 етап Кубка світу з лижної акробатики: хто в заявці
AP Photos

На змагання до Швейцарії вирушать десятеро українських фристайлістів.

У лижній акробатиці триває сезон Кубка світу 2022/23 під егідою Міжнародної федерації лижного спорту (FIS). Наступний етап турніру відбудеться 5 березня у швейцарському Енгадіні.

Поточний сезон Кубка світу вже приніс збірній України п'ять нагород. Серед них - одне "золото", яке Дмитро Котовський на додачу до "срібла" й "бронзи" здобув на етапі в Дір Веллі. Ще одразу дві медалі бронзового ґатунку на свій рахунок записала Анастасія Новосад.

Етап в Енгадіні стане першим після завершення ЧС-2023 у грузинському Бакуріані. Його "синьо-жовті" закінчили з двома нагородами: бронзовими медалями Анастасії Новосад в особистих змаганнях та української трійки (Новосад, Котовський та Олександр Окіпнюк) - у змішаному командному турнірі.

Читайте також: Збірна України показала найкращий результат в історії на ЧС з лижної акробатики: загальний медальний залік

Котовський та Новосад продовжать свій сезон в Енгаді. Усього на швейцарському етапі виступатимуть 10 українських фристайлістів, склад яких для Суспільне Спорт оголосив тренер Енвер Аблаєв. На змагання команда вирушить у вівторок, 28 лютого.

Склад України на етап Кубка світу в Енгадіні

  • Чоловіки: Дмитро Котовський, Олександр Окіпнюк, Володимир Кушнір, Максим Кузнєцов, Захар Максимчук, Ян Гаврюк
  • Жінки: Анастасія Новосад, Ольга Полюк, Анастасія Гасюк, Ангеліна Брикіна

21-річний Дмитро Котовський у січні та лютому здобув три медалі всіх ґатунків Кубка світу, включно з дебютною перемогою на топрівні в Дір Веллі.

29-річна Анастасія Новосад у канадському Ле Реле українка взяла "бронзу" на двох етапах поспіль - свої другу й третю медалі на Кубку світу після дебютного "золота" в Руці сезону 2021/22.

Уп'яте цього сезону на Кубку світу змагатимуться Окіпнюк, Кузнєцов та Кушнір, свій другий старт проводитиме Максимчук. Потенційний дебют на цьому рівні може відбутися у 18-річного Яна Гаврюка, що досі змагався у сезоні Кубка Європи.

У жінок усі чотири українки проводитимуть свій п'ятий етап від початку сезону. Новосад увійшла до складу попри попередні заяви про відсутність планів у спорті.

Читайте також: "У спорті поки планів жодних". Анастасія Новосад - про медальний ЧС-2023 з фристайлу та подальшу кар'єру

Не змагатиметься у Швейцарії Олександр Абраменко - олімпійський чемпіон Пхьончхана достроково закінчив сезон. Від початку сезону лідер збірної посів 10-те місце в Руці, після чого був змушений пропустити решту етапів через травму коліна й заплановану на 28 лютого операцію.

Усі медалі України на Кубку світу 2022/23

  • 2-й етап. Ле Реле (Канада). Анастасія Новосад - "бронза"
  • 2-й етап. Ле Реле (Канада). Дмитро Котовський - "бронза"
  • 3-й етап. Ле Реле (Канада). Дмитро Котовський - "срібло"
  • 3-й етап. Ле Реле (Канада). Анастасія Новосад - "бронза"
  • 4-й етап. Дір Веллі (США). Дмитро Котовський - "золото"
Читайте також: "Не передати словами". 21-річний Котовський здобув першу перемогу в кар'єрі з найкращим стрибком в історії України

Лижна акробатика: що відомо

  • На чемпіонаті світу в Бакуріані збірна України показала свій найкращий результат в історії. "Синьо-жовті" перше здобувши дві нагороди на одному розіграші світової першоті.
  • Котовський у Дір Веллі став першим українським фристайлістом в історії, якому вдалося здобути медалі Кубка світу всіх ґатунків на трьох етапах поспіль.
  • Після етапу в Енгадіні сезон Кубка світу з лижної акробатики закриватиме шостий етап в Алмати (Казахстан), який відбудеться 19 березня.
На початок