"Перерваний політ": у Києві відкрили виставку загиблого в авіатрощі в Броварах фотографа

"Перерваний політ": у Києві відкрили виставку загиблого в авіатрощі в Броварах фотографа

"Перерваний політ": у Києві відкрили виставку загиблого в авіатрощі в Броварах фотографа
Фотовиставка Миколи Арнацького "Перерваний політ". Київ. 27 лютого 2023р. Фото: Ліля Гончарук / Суспільне

40 днів минуло після загибелі міністра внутрішніх справ Дениса Монастирського та його колег в авіакатастрофі гелікоптера ДСНС у Броварах 18 січня 2023 року. Серед загиблих — військовий фотограф, лейтенант Національної гвардії Микола Анацький. Сьогодні, 27 лютого, на станції метро "Золоті ворота" відкрили виставку його світлин "Перерваний політ".

Загалом представили 30 фотографій: з нагородження героїв на Михайлівській площі, ракетних обстрілів Бахмуту, Краматорська, Києва, відряджень у різні точки України, а також загиблого у авіакатастрофі керівництва МВС, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Фотовиставка Анацького на ст.м. Золоті Ворота
Фотовиставка "Перерваний політ" загиблого в авіатрощі в Броварах воєнного фотографа Миколи Анацького відкрилася у вестибюлі станції метро "Золоті ворота". Київ. 27 лютого 2023р. Фото: Ліля Гончарук / Суспільне

Микола Анацький фотографувати почав після закінчення школи, а далі купив професійну техніку, розповіли Суспільному батьки загиблого.

"Дуже зворушлива, торкається серця виставка. Побачили життя нашого сина з іншої сторони, частину яку ми не бачили. Ми бачили його фото, він розказував. Але тут по-іншому виглядає. Фото в нього професійні, він відкриває людей, яких знімає, їх внутрішні світ. Пригадую, як він їздив на шахти, зробив фото шахтаря, який вийшов після завалів, тоді у фото він передав його серце і душу", — говорить батько Леонід Анацький.

Фотовиставка Миколи Анацького на ст.м. Золоті ворота
Леонід Анацький — батько загиблого в авіатрощі в Броварах військового фотографа Миколи Анацького. Київ. 27 лютого 2023 р. Фото: Ліля Гончарук / Суспільне

Микола Анацький був особистим фотографом міністра внутрішніх Дениса Монастирського. На виставці показали історію та діяльність команди загиблого очільника МВС.

Фотовиставка Миколи Анацького на ст.м. Золоті Ворота
Загиблий в авіатрощі у Броворах міністр внутрішніх справ Денис Монастирський. Київ. 27 лютого 2023 р. Фото: Ліля Гончарук / Суспільне

"Фото передають дух команди, те, що вони робили під час війни. На кожні світлині історія, виїзди туди, де потрібна була їхня допомога і плече. Моя улюблена фотографія з Бахмуту, Денис Монастирський вручив нагороди захисникам, прикордонникам. Він постійно говорив про важливість кожного в цій війні. Денис Монастирський дуже вірив в перемогу. Роботи Миколи — це не просто відбиток пам'яті, історії, людей, ці світлини несуть мистецьку цінність. Він був дуже професійним фотографом, його роботи облетіли шпальти всіх газет. До прикладу, обмін азовців з Анкари, його побачив весь світ", — розповіла Суспільному радниця Дениса Монастирського Леся Червінська.

На станції "Золоті ворота" фото будуть п'ять днів. Також протягом цього часу на кожній станції та метролайтах можна побачити фотовиставку. Опісля фото планують передати в "Укрінформ".

Фотовиставка Миколи Анацького на ст.м. Золоті Ворота
Одна зі світлин Миколи Анацького на виставці "Перерваний політ". 27 лютого 2023 р. Фото: Ліля Гончарук / Суспільне

"Я випадково побачила виставку, коли піднімалась на ескалаторі, я зрозуміла який привід. Враження дуже болючі, важко повірити, що з горем через війну, ми втрачаємо таких людей. Ми мусимо пам'ятати їх, на фото бачимо скільки робилось, щоб впоратись з наслідками вторгнення, вони так щиро робили свою справу", — каже киянка Олена.

Що відомо про авіакатастрофу у Броварах 18 січня

У Броварах на Київщині у середу, 18 січня, впав гелікоптер поблизу дитсадка. Як повідомив тодішній голова Національної поліції Ігор Клименко, розбився гвинтокрил ДСНС. Унаслідок авіакатастрофи загинуло керівництво МВС: міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, перший заступник міністра Євгеній Єнін та державний секретар Юрій Лубкович. Падіння гелікоптера викликало пожежу в дитсадку. Загалом жертвами трагедії стали 14 людей, із них 1 дитина, постраждали 25 людей, із них 11 дітей.

Згодом у Міністерстві внутрішніх справ оприлюднили імена усіх працівників відомства, які загинули унаслідок катастрофи гелікоптера.

Кабмін створив робочу групу для розслідування авіакатастрофи. В СБУ повідомили, що розглядають кілька версій трагедії, серед яких: порушення правил польоту; технічна несправність гелікоптера; умисні дії щодо знищення транспортного засобу.

Нинішній очільник МВС Ігор Клименко повідомив, що результати аварії гелікоптера будуть відомі через місяць-півтора.

Читайте також

У Києві може з'явитись вулиця на честь загиблого в авіакатастрофі глави МВС Монастирського

На початок