Ніч з 26 на 27 лютого в Одесі та області минула без сигналів повітряної тривоги. Про події регіону читайте у хроніці Суспільного.
Продавав пікапи для ЗСУ, яких не існує: жителя Одещини судитимуть за шахрайство
Жителя Одещини судитимуть за продаж неіснуючих автомобілів для ЗСУ за заниженими цінами. Чоловік встиг отримати понад 60 тисяч гривень авансу за чотири пікапи. Про це 27 лютого повідомили в Одеській обласній прокуратурі.
Підозрюваний розміщував оголошення в соціальних мережах. Умовою покупки авто була сплата авансу на банківську картку. Гроші чоловік витрачав на власні потреби.
Під час досудового розслідування збитки покупця повністю відшкодували. Затриманого судитимуть за ч. 3 ст. 190 Кримінального Кодексу України. Чоловіку загрожує позбавлення волі від трьох до восьми років.
РФ вивела у Чорне море підводний ракетоносій
Зранку до Чорного моря РФ вивела підводний ракетоносій, споряджений чотирма "Калібрами". Загалом на чергуванні перебувають шість російських кораблів. Про це 26 лютого повідомили в ОК "Південь".
Напередодні, 26 лютого, корабельне угрупування складалось з семи одиниць. Серед них не було ракетоносіїв.
Як зазначено в повідомленні, корабельне угруповання в морі тримається на безпечній відстані від контрольованого Україною берега. Також російські військові продовжують проводити повітряну розвідку, що може свідчити про високу імовірність ракетних ударів. Також жителів попросили не нехтувати сигналами повітряної тривоги.
В Одесі викрили агентурну мережу ФСБ, яка збирала дані про ЗСУ та критичну інфраструктуру — СБУ
В Одесі правоохоронці затримали організатора групи — помічника депутата з кримського парламенту Костянтина Мальчікова. Учасники групи коригували ракетні удари по критичній інфраструктурі регіону, а також збирали дані про місця базування і переміщення підрозділів Сил оборони, місця виготовлення спорядження для ЗСУ та результати атак. Про це 27 лютого повідомили в СБУ.
Організатор групи створив анонімний телеграм-чат, де поширював інформацію про переміщення української техніки. Також інші зібрані відомості підозрюваний передавав своєму куратору через анонімні месенджери та чернетки в електронних скриньках російських поштових сервісів. Під час обшуків у нього виявили мобільний телефон і комп’ютерну техніку із доказами листування з росіянами. йому повідомили про підозру за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України. Суд обрав йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Також учасником групи став блогер Олександр Сініцин, який був позаштатним кореспондентом "Russia today" та медіагрупи "Росбізнесконсалтинг". У своїх ефірах він підтримував захоплення Криму та розповсюджував неправдиву інформацію про ситуацію в Україні. Після виїзду в 2014 році до Рязані він створив телеграм канал "Типова Одеса", де також публікував антиукраїнський контент. Блогеру планують повідомити про підозру за ст. 436-2 Кримінального кодексу України .
Наразі триває досудове розслідування, для викриття інших учасників.
Українські військові відбили 81 атаку окупантів на п'яти напрямках
Російська армія веде наступальні дії на п'яти напрямках: Куп’янському, Лиманському, Бахмутському, Авдіївському та Шахтарському. 26 лютого українські захисники відбили 81 атаку окупантів на цих напрямках, повідомили у ранковому зведенні Генштабу ЗСУ.
Протягом минулої доби РФ завдала п'ять ракетних та 13 авіаційних ударів, два з яких - із застосуванням БпЛА типу “Шахед-136” по цивільній інфраструктурі. Обидва дрони збито, зазначили у командуванні.
Авіація Сил оборони України за минулу добу завдала чотири удари по районах зосередження особового складу та військової техніки окупантів. Одночасно ЗСУ знищили російський штурмовик СУ-25.
Підрозділи ракетних військ і артилерії протягом 26 лютого уразили склад боєприпасів та станцію подавлення супутникового зв’язку армії РФ.