Артем Тищенко - шостий у суперспринті на етапі Кубка IBU у Кенморі: результати гонки

Артем Тищенко - шостий у суперспринті на етапі Кубка IBU у Кенморі: результати гонки

Артем Тищенко - шостий у суперспринті на етапі Кубка IBU у Кенморі: результати гонки
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

Один з українців не стартував у фіналі.

Передостанній етап Кубка IBU з біатлону у канадському Кенморі продовжився суперспринтами. Після жіночої гонки на старт вийшли чоловіки. У чоловічому суперспринті виступили 58 біатлоністів, три з них - українці: Артем Тищенко, Тарас Лесюк та Руслан Ткаленко, які відправилися на етап у Кенмор.

Як і у жіночій гонці, чоловічий суперспринт складався з двох частин: кваліфікації (гонка у форматі спринту в 4.5 км та два вогневі рубежі), а також фіналу (масстарт, куди відбиралися 30 найкращих).

До фіналу суперспринту пройшли всі три українці, причому два з них - у топ-4: Артем Тищенко посів друге місце, а Тарас Лесюк - четверте. Ще один українець, Руслан Ткаленко, відібрався туди з 15-м результатом.

Саме кваліфікація була важливою для заліку Кубка націй - результати спортсменів у цій частині гонки враховувалися у заліку. Завдяки трьом фінішам у топ-15 Україна змогла піднятися на п'яте місце у Кубку Націй, обійшла збірну Швеції.

У фіналі суперспринту біатлоністи мали пройти чотири вогневі рубежі та 7.5 км дистанції. На старт вийшли два з трьох українців: Артем Лесюк, який показав четвертий результат у кваліфікації, у фіналі не змагався.

Читайте більше: Христина Дмитренко здобула "бронзу" на етапі Кубка IBU! Це перша медаль українки на дорослому рівні

Артем Тищенко розпочав гонку з чистої стрільби, вийшовши на проміжному другому місці. Русланові Ткаленко не вдалося закрити одразу дві мішені - з кіл штрафу він вийшов на 27-му місці та 39-секундним відставанням. А після другої стрільби Тищенко взагалі вийшов у лідери та мав 7-секундну перевагу над французом Емільєном Клодом.

Український біатлоніст разом з Клодом прийшов на третій вогневий рубіж, вдвох вони його покинули: обидва зробили "нуль" і вийшли разом.

Ключовою для Тищенка стала остання стрільба: український біатлоніст не закрив одразу дві мішені та позбавив себе шансів на нагороди. Зі штрафних кіл Артем вийшов п'ятим з відставанням у дев'ять секунд від третього місця.

На фініші Тищенко показав шостий результат, програвши на останньому колі позицію норвежцю Мартіну Ульдалю. Переможцем став француз Емільєн Клод, який втримав перше місце у боротьбі з німцем Лукасом Фрацшером. Ще один українець, Руслан Ткаленко, з шістьмома колами штрафу посів 25-е місце.

Читайте більше: Артем Тищенко - восьмий в спринті на етапі Кубка IBU в Кенморі. Це його найкращий результат за два роки
 • Кубок IBU 2022/23. Кенмор (Канада). Чоловіки, суперспринт - фінал
 1. Емільєн Клод (Франція, 0+0+0+0) 20:45.7
 2. Лукас Фрацшер (Німеччина, 0+1+0+0) +5.0
 3. Вебйорн Соерум (Норвегія, 1+1+1+0) +14.2
 4. Александр Ф'єльд Андерсен (Норвегія, 1+0+1+0) +16.7
 5. Мартін Ульдаль (Норвегія, 0+1+2+1) +27.2
 6. Артем Тищенко (Україна, 0+0+0+2) +29.9

...

 • 25. Руслан Ткаленко (2+1+2+1) +2:10.5
 • Тарас Лесюк - не стартував у фіналі

Що означає цей результат Артема Тищенка

 • Артем Тищенко у другій гонці поспіль в Кенморі фінішує у топ-10 найкращих: він також був восьмим у спринті.
 • Шосте місце - повторення найкращого результату в кар'єрі Тищенка на рівні Кубка IBU в особистих стартах. Він також був шостим у спринті в Ленцергайде у сезоні 2017/18.
 • Це також повторення найкращого фінішу (шосте місце) у дорослій кар'єрі для Тищенка загалом.
На початок