Одна українка - у топ-20 суперспринту на етапі Кубка IBU у Кенморі: результати гонки

Одна українка - у топ-20 суперспринту на етапі Кубка IBU у Кенморі: результати гонки

Одна українка - у топ-20 суперспринту на етапі Кубка IBU у Кенморі: результати гонки
Biathlon.com.ua / Pavlo Zarovetskiy

Загалом до топ-30 потрапили дві українки.

Передостанній етап Кубка IBU з біатлону у канадському Кенморі продовжився суперспринтами. Першими на старт вийшли жінки.

Участь у кваліфікації суперспринту взяли 45 спортсменок. Серед них були всі три заявлені на етап українки: Христина Дмитренко, яка здобула першу медаль на рівні Кубка IBU в спринті, а також Валерія Дмитренко та Надія Бєлкіна.

Читайте також: Христина Дмитренко здобула "бронзу" на етапі Кубка IBU! Це перша медаль українки на дорослому рівні

У кваліфікації спортсменки мали подолати дистанцію у 4.5 км в форматі спринту та два вогневих рубежі. Топ-30 біатлоністок з найкращими показниками виходили до фіналу, що мав пройти цього ж дня у форматі масстарту.

До фіналу суперспринту пройшли дві українки. Причому Христині Дмитренко це вдалося з четвертим результатом: біатлоністка не припустилася хиб та програла на фініші 8.3 секунди італійці Мікаелі Каррарі. Ще одна українка, Валерія Дмитренко, пройшла до фіналу з 17-м результатом.

У фіналі ж суперспринту біатлоністки мали пройти чотири вогневі рубежі та 7.5 км дистанції. Вже на першій стрільбі Христина Дмитренко не закрила дві мішені, вийшовши з вогневого рубежу 25-ю. А ось Валерія Дмитренко завдяки чистій стрільбі піднялася з 18-ю на 11-у.

Шанси на високі місця Валерія Дмитренко втратила ще перед другою стрільбою: на колі програла майже 40 секунд. А після двох хиб вийшла з вогневого рубежу 27-ю. Христина Дмитренко, попри коло штрафу, позиції відіграла, піднявшись на 23-е місце.

А ось на третій стрільбі Христині Дмитренко вдалося суттєво покращити свої позиції. Біатлоністка закрила всі мішені, піднялася на 14-е місце та скоротила відставання від лідерки до 57 секунд - більшість спортсменок, що йшли вище, пішли на кола штрафу.

У підсумку Христина Дмитренко не змогла увійти у топ-10. На останньому рубежі українка заробила коло штрафу, і хоча решта біатлоністок теж хибили, покращити свій результат не змогла. А на останньому колі ще й втратила чотири позиції, фінішувавши 19-ю. Валерія Дмитренко з чотирма колами штрафу посіла останнє 30-е місце.

Переможницею гонки стала норвежка Еміль Калкенберг. На останній стрільбі вона скористалася хибами конкуренток Паули Боте та Мікаели Каррари та стала чемпіонкою.

Кубок IBU 2022/23. Кенмор (Канада). Жінки, суперспринт - фінал

  1. Еміль Калкенберг (Норвегія, 0+0+2+0) 24:04.5
  2. Мікаела Каррара (Італія, 0+0+3+1) +17.3
  3. Паула Боте (Франція, 0+0+1+2) +42.0
  4. Марен Кіркейде (Норвегія, 1+1+0+0) +52.3
  5. Юліана Фрювірт (Німеччина, 3+1+0+1) +55.5
  6. Юлія Швайгер (Австрія, 0+0+2+1) +58.9

...

  • 19. Христина Дмитренко (Україна, 2+1+0+1) +1:38.3
  • 30. Валерія Дмитренко (Україна, 0+2+1+1) +5:18.8
На початок