До Києва прибув міністр оборони Естонії Ханно Певкур

До Києва прибув міністр оборони Естонії Ханно Певкур

До Києва прибув міністр оборони Естонії Ханно Певкур
Фото: Олексій Резніков/Facebook

До Києва прибув міністр оборони Естонії Ханно Певкур. Напередодні поїздки він запевнив, що підтримка України з боку його країни триватиме.

Про візит естонського колеги повідомив міністр оборони України Олексій Резніков.

"Був радий сьогодні знов вітати в Києві свого друга і колегу Міністра оборони Естонії Ханно Певкура. Це вже не перший візит нашого великого друга до Києва. І я знов і знов хочу відзначити сміливість пана Міністра", — написав Резніков у своєму Facebook.

Він нагадав, що загальна сума допомоги Україні від Естонії уже перевищила 1% ВВП цієї Балтійської країни. "Постійна підтримка в рамках "Рамштайну", гаубиці 155 мм, ініціатива "1 мільйон снарядів 155 мм для України", польові шпиталі і лікування наших воїнів — це лише невеликий перелік того, що для нас робить дружня Естонія. Я в захваті від народу Естонії і їх підтримки", — зауважив очільник Міноборони.

25 лютого, напередодні поїздки в Україну, Ханно Пекур опублікував у своєму Twitter відео російського танка Т-72, підбитого українськими захисниками у березні 2022 року. "Кожен російський танк, знищений в Україні, — це на один російський танк менше біля кордонів Естонії", — йшлося у дописі. Міністр оборони Естонії запевнив, що його країна продовжить підтримку України.

Що відомо про допомогу Естонії Україні у боротьбі з російською агресією

Уряд Естонії 19 січня схвалив надання Україні чергового пакета військової допомоги для протистояння російській агресії, до якого увійдуть гаубиці, гранатомети та боєприпаси.

Естонія передала Україні всі свої 155 мм гаубиці, щоб в інших країн не лишилося жодних виправдань, чому вони не можуть надати Україні необхідне озброєння. Про це заявив посол Естонії в Україні Каймо Кууск.

Естонія запросила у Німеччини дозвіл на постачання в Україну закуплених у німецького виробника касетних боєприпасів.

Читайте також

Мостоукладники та вантажівки: Німеччина розширила військову допомогу Україні

На початок