Які результати дослідження концентрації COVID-19 у стічних водах в Чернівецькій області

Які результати дослідження концентрації COVID-19 у стічних водах в Чернівецькій області

Які результати дослідження концентрації COVID-19 у стічних водах в Чернівецькій області
Працівники завантажують зібрані зразки води. Жовтень 2022 року. . Facebook/Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб

Дослідження COVID-19 у стічних водах Чернівецької області показали, що епідеміологи можуть виявляти збільшення концентрації вірусу за два тижні до початку зростання кількості підтверджених випадків. Забирати зразки води на дослідження почали у жовтні 2022 року.

Про це у коментарі Суспільному сказала санітарна лікарка області Наталія Гопко.

«Ми бачимо кореляцію між концентрацією збудника і випадками. Ми бачимо, що концентрація виявляється постійно. В нас не було періоду, коли б вірус не циркулював в області. Це підтверджується випадками, які реєструються у людей», — каже Гопко.

За її словами, окрім COVID-19 у стічних водах досліджують концентрацію вірусу грипу, а згодом планують визначати присутність інших інфекційних хвороб.

Досліджують концентрацію коронавірусу у стічних водах Чернівецької області в рамках пілотного проєкту. Зразки води відбирають двічі на тиждень у понеділок та четвер, у Магалі та Сторожинці. З березня кількість точок відбору збільшать до п’яти.

Зараз дослідження проводять у Львівській лабораторії, з березня це робитимуть у Чернівцях.

Що відомо

  • Окрім Чернівецької області, до пілотного проєкту увійшли також Кіровоградська, Львівська та Дніпропетровська області. В цьому році до проєкту додадуть ще 5 областей: Чернігівську, Київську, Житомирську, Рівненську та Вінницьку.
  • Дослідження стічних вод на наявність SARS-CoV-2 – це спосіб кількісно оцінити та зрозуміти його загальну присутність у популяції. До прикладу, такі дослідження вже проводять групи фахівців у Нідерландах, Австралії, США, Франції, Італії, Австрії.
  • Вірус можна виявити у випорожненнях людини протягом кількох годин після інфікування та надалі, незалежно від тяжкості симптомів COVID-19. Відтак вірус в господарсько-побутових стоках можна виявити до того, як він пошириться серед людей, і до виявлення симптомів у перших пацієнтів.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: [email protected]

На початок