Україна назвала склад на перший етап Кубка світу з біатлону після ЧС-2023: хто у заявці

Україна назвала склад на перший етап Кубка світу з біатлону після ЧС-2023: хто у заявці

Україна назвала склад на перший етап Кубка світу з біатлону після ЧС-2023: хто у заявці
Biathlon.com.ua / Dmytro Yevenko

До складу команди потрапила біатлоністка Дар'я Блашко.

Збірна України з біатлону назвала склад на перший етап Кубка світу з біатлону після ЧС-2023, який відбудеться у чеському Нове-Место. Склад команди на етап повідомляє Biathlon.com.ua.

Етап у Нове-Место проходитиме через півтора тижні після завершення чемпіонату світу в Обергофі. Його Україна закінчила без медалей, що сталося з нею вперше за 14 років.

На чемпіонат світу з біатлону Україна відправиться у складі з десяти спортсменів (по п'ять у жіночій та чоловічій командах). До заявки на етап не увійшла біатлоністка Анна Кривонос, яка достроково закінчила сезон через хворобу.

Читайте також: Анна Кривонос достроково закінчила біатлонний сезон після чемпіонату світу: у чому причина

Водночас, до складу збірної України увійшла інша біатлоністка - Дар'я Блашко. Після закінчення чемпіонату світу особистий тренер спортсменки Юрай Санітра повідомляв в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт, що вона може достроково закінчити сезон через незадовільний стан здоров'я.

Склад збірної України з біатлону на етап Кубка світу в Нове-Место

  • Жінки: Юлія Джима, Анастасія Меркушина, Олена Білосюк, Дар'я Блашко, Любов Кип'яченкова
  • Чоловіки: Артем Прима, Антон Дудченко, Богдан Цимбал, Денис Насико, Дмитро Підручний

Як повідомляє Biathlon.com.ua, участь Блашко у гонках в Нове-Место залишається під питанням. У разі неготовності спортсменки тренери збірної України розглядаютть можливість її заміни на заключні етапи Кубка світу в Естерсунді та Голменколлені.

Крім Блашко, то складу збірної України увійшла Юлія Джима. Заключні гонки чемпіонату світу з біатлону - жіночу естафету та масстарат - спортсменка пропустила через проблеми зі здоров'ям.

Етап Кубка світу в Нове-Место відбудеться з 2 до 5 березня. У його програмі - чоловічі та жіночі спринти та персьюти, а також дві змішані естафети.

Що відомо

  • Україна у сезоні 2022/23 не має медалей на рівні Кубка світу з біатлону. Останню нагороду на цьому рівні українці вигравали ще у сезоні 2021/22 в Обергофі (одиночний мікст за участі Дар'ї Блашко та Артема Тищенка).
  • У заліку Кубка націй з біатлону жіноча збірна України посідає десяте місце, чоловіча - 11-е.
  • Перед етапом Кубка світу в Нове-Место збірна України здобула другу медаль на рівні Кубка IBU: у Кенморі бронзовою призеркою спринту стала Христина Дмитренко.
Читайте також: Христина Дмитренко здобула "бронзу" на етапі Кубка IBU! Це перша медаль українки на дорослому рівні
На початок