Європейська Рада запровадила санкції проти ПВК "Вагнер"

Європейська Рада запровадила санкції проти ПВК "Вагнер"

Європейська Рада запровадила санкції проти ПВК "Вагнер"
Верховний представник Європейського Союзу із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. Фото: AP

Європейська Рада запровадила санкції проти 11 осіб і 7 організацій, пов'язаних із приватною військовою компанією "Вагнер".

Про це повідомив верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики та оборони Жозеп Боррель, інформує пресслужба установи. Зокрема, посадовець у своїй заяві зазначив, що "Вагнер" становить загрозу, оскільки діє поза межами міжнародних законів.

"Діяльність групи Вагнера є загрозою для людей у країнах, де вони працюють, і для Європейського Союзу. Вони ставлять під загрозу міжнародний мир і безпеку, оскільки не діють у жодному правовому полі. ЄС сповнений рішучості продовжувати вживати відчутних заходів проти порушень міжнародного права. Ми скрізь відстоюємо права людини", — наголосив він.

В Європейській раді нагадали, що ПВК "Вагнер" базується в Росії та веде діяльність в кількох країнах, включаючи Україну, Лівію, Центральноафриканську Республіку (ЦАР), Малі та Судан.

Зокрема, Рада вирішила включити до списку вісім осіб і сім юридичних осіб згідно з Глобальним режимом санкцій ЄС щодо прав людини, відповідальних або причетних до серйозних порушень прав людини в Центральноафриканській Республіці та Судані, а також одну особу в рамках режиму санкцій у Малі, відповідальну за дії, що загрожують миру, безпеці чи стабільності Малі. Дві особи також були включені до списку за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

"До списку входять два командири сил групи Вагнера, які брали активну участь у захопленні міста Соледар в Україні в січні 2023 року, голова групи Вагнера в Малі, де найманці Вагнера брали участь в актах насильства та численних порушеннях прав людини, включаючи позасудові вбивства, а також різних високопоставлених членів угруповання в ЦАР", — зазначається в дописі.

Останні включають радника президента ЦАР з питань безпеки, речника групи в країні, а також відомих членів групи, які виконують оперативні функції або керують провагнерівськими пропагандистськими та дезінформаційними кампаніями, додали в Європейській раді.

Також увагу європейських чиновників привернула діяльність найманців та пов’язаних із "Вагнером" компаній у Судані, де вони причетні до незаконної торгівлі золотом та діамантами. Йдеться про компанії Meroe Gold і M-Invest, а також керівника останньої.

У санкційному списку опинились й Фонд захисту національних цінностей (FDNV), відділ зв’язків з громадськістю групи Вагнера, а також його керівник. Центральноафриканська радіостанція Lengo Sengo включена до списку за участь в операціях впливу в інтернеті від імені Росії та групи Вагнера з метою маніпулювання громадською думкою.

Усі перелічені сьогодні підлягають замороженню активів, а громадянам і компаніям ЄС заборонено надавати їм кошти. Фізичні особи також підпадають під заборону на в’їзд, яка забороняє їм в’їзд або транзит через територію ЄС.

Що відомо про десятий пакет санкцій ЄС

Країни Європейського союзу пізно ввечері 24 лютого ухвалили десятий пакет санкцій проти Росії. Обмеження запроваджуються проти 121 російської фізичної та юридичної особи, зокрема, трьох банків, Міноборони та Служби зовнішньої розвідки РФ.

Відповідно до інформації, оприлюдненої в офіційному журналі ЄС, серед російських юридичних осіб, проти яких Європейський Союз запровадив обмеження в межах десятого санкційного пакета, опинились три банки РФ, зокрема — "Тінькофф", "Альфа-банк" і "Росбанк". Банки будуть відключені від SWIFT, а їхні активи на території Євросоюзу будуть заморожені. З ними також забороняється укладати угоди.

Також санкції запроваджуються проти Міністерства оборони і Служби зовнішньої розвідки РФ. Окрім того, у санкційному пакеті опинились компанія "Росатомфлот" та медіагрупа "Россия сегодня".

На додачу обмеження запроваджуються проти "міністерства з надзвичайних ситуацій" так званої Донецької народної республіки й медіагрупи "Патріот".

Санкції — усі останні новини

Читайте також

Китай може надати РФ безпілотники, вступ України до НАТО розглядатимуть після війни. 368 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок