Багатоповерхівки та модульне містечко: що відомо про житло для переселенців на Полтавщині

Багатоповерхівки та модульне містечко: що відомо про житло для переселенців на Полтавщині

Багатоповерхівки та модульне містечко: що відомо про житло для переселенців на Полтавщині
Модульні будиночки для ВПО у Полтаві. фото: Суспільне Полтава

В обласному центрі планують будівництво багатоповерхівок для проживання переселенців. Нині до місць, де планують розмістити будинки, підвели комунікації. Чому будівництво ще не почали та коли це зможуть зробити, розповів у інтерв’ю Суспільному начальник Полтавської ОВА Дмитро Лунін.

У Полтаві планують зводити багатоповерхівки, у яких розміщуватимуть переселенців. Будівництво зможуть розпочати після отримання грошей із держбюджету, повідомив Лунін.

"На сьогодні вже підведене водопостачання та водовідведення до цих місць, де планується будівництво багатоповерхівок (для переселенців – ред.). Також щодо енергопостачання встановлені всі мережі. Вони (будинки – ред.) на енергопостачанні електричному будуть, тому цю роботу. Зроблені проєкти. Проєкти зараз перебувають на погодженні у профільному міністерстві. Як тільки вони будуть погоджені, ми зможемо отримувати кошти саме на будівництво", – каже начальник Полтавської ОВА.

Крім того, модульні будиночки для проживання переселенців облаштовують на території полтавської психлікарні.

"Вирішили у цьому місці, тому що там великий парк розташований, є можливість зробити окремий вхід ззовні і огородити цю територію, там є зупинка громадського транспорту. Найголовніше – ми там можемо надавати послуги із годування переселенців, медичні послуги. Потім, коли закінчиться війна, це містечко модульне зможуть використовувати люди, які можуть проходити реабілітацію психологічну на території цього закладу".

На Полтавщині офіційно зареєстровані понад 200 внутрішньо переміщених осіб. Нині в область переїжджають люди із Донеччини та Луганщини.

"На деяких територіях ідуть дуже серйозні бойові дії. Це і Бахмут, і Соледар, і Вугледар, і Кремінна. То з тих територій дійсно люди приїжджають до нас і залишаються. Вони розміщуються у місцях компактного проживання. Це можуть бути і гуртожитки, і заклади освіти. Також ще багато людей, які розміщуються у своїх родичів".

Що відомо

  • Російська сторона погодилась відкрити гуманітарні коридори 7 березня для евакуації цивільного населення з українських міст на територію РФ. Українська сторона запропонувала евакуювати людей із Сум у напрямку Полтави.
  • Перший "зелений коридор" у Полтавську область із Сумської діяв 8 березня.
  • Обстріли на Полтавщині почалися у перший день повномасштабного вторгнення Росії на територію України. 24 лютого поцілили по об’єктах у Миргороді.
  • За час повномасштабної війни російська армія обстрілювала також об’єкти у Полтаві, Кременчуці, Лубенській, Терешківській та Карлівській громадах.
На початок