Між Зеленським та журналісткою "5 каналу" стався конфлікт. Порошенко прокоментував

Між Зеленським та журналісткою "5 каналу" стався конфлікт. Порошенко прокоментував

Між Зеленським та журналісткою "5 каналу" стався конфлікт. Порошенко прокоментував
.

24 лютого під час пресконференції президента Володимира Зеленського, присвяченої роковинам повномасштабного вторгнення Росії в Україну, між політиком та журналісткою "5 каналу" стався конфлікт через питання, які поставила кореспондентка.

Трансляція заходу велася на YouTube.

Отримавши право поставити питання президенту, журналістка подякувала за це, зазначивши, що "5 канал" із квітня 2022 року "вимкнули з цифрового етеру разом із "Еспресо" та "Прямим", через що канал не може повноцінно мовити.

Після цього вона нагадала, що розвідка країн Заходу попереджала про загрозу російського вторгнення, зауваживши, що Зеленський закликав українців "зберігати холодну голову" і "не піддаватись на провокації".

"Чи шкодуєте ви про це своє звернення про те, що жодного нападу не буде? І чи вбачаєте ви персональну відповідальність за те, що громадяни належним чином не були повідомлені про реальні загрози? Чи вбачаєте ви проблему, можливо, у вашому оточенні, які, можливо, применшували загрозу?", — спитала кореспондентка.

Вона також уточнила, яке покарання має понести ексголова Служби безпеки та "друг дитинства" Зеленського Іван Баканов, а також чи перебуває він в Україні.

Речник президента Сергій Никифоров закликав журналістку зупинитись, сказавши, що вона поставила багато питань, після чого у неї відібрали мікрофон.

Як відреагував президент

У відповідь Зеленський подякував за питання, нагадавши, що 24 лютого, у день російського вторгнення, він залишався у Києві.

"Мені здається, це важливо, що ми не втратили державу. Так, це завдяки народу України і завдяки нашим Збройним силам. Напевно, і завдяки трошки мені, як би вам це не неприємно було чути", — зазначив гарант.

Він додав, що зміг добитися постачання Україні західної зброї замість того, щоб підписувати "зрадницькі договори".

"Але в чому зміст? У тому, що ми переможемо, ось з таким вже, який є, президентом. А от з тим, що було, ми не перемогли. Ось така моя відповідь", — зауважив Зеленський.

Політик додав, що "знищив російську присутність у парламенті України", позбавив впливу Росії та медійне поле, а також "знищив олігархів".

"Вибачте, один з них — власник вашого каналу", — додав президент.

Що сказав Петро Порошенко

П’ятий президент Петро Порошенко, який є власником "5 каналу", прокоментував інцидент, заявивши, що всі українці повинні контролювати свої емоції попри війну.

"Декілька ЗМІ попросили мене прокоментувати "доволі жорсткий випад на вашу адресу у відповідь на питання журналістки П'ятого". Пресконференцію слухав дорогою з-під Бахмута настільки, наскільки дозволяла якість зв’язку. Що я можу на це сказати? Кожен українець втомився від війни, а від втоми — емоції. А їх треба контролювати нам усім, в тому числі й мені. Багато чого іноді хочеться сказати, тим більше, є що. Але у кожного українського політика і державника сьогодні — лише один ворог. Це — Путін і вся його рашистська нечисть. Ворог знає: його єдиний шанс — це роз’єднати Україну зсередини і влаштувати тут внутрішню ворожнечу. Не варто піддаватися на такі провокації", — наголосив політик.

Він додав, що вважає єдність українців і українських політиків у протистоянні з ворогом величезною цінністю.

"Їй аплодує увесь світ. І саме це — запорука нашої перемоги. Тому нічого не планую міняти у своїй стратегії через репліку на пресконференції. Послухав — і забув", — написав він на своїй Facebook-сторінці.

Порошенко пообіцяв, що надалі робитиме все можливе, аби ніщо не зруйнувало цю єдність, а Україна була сильною і демократичною державою.

"Основою ж демократії була і залишається свобода слова. Завдання журналістів — ставити питання, завдання політиків на них спокійно відповідати. Іноді це непросто і нелегко — знаю по собі, але це — частина президентської роботи. Так це працює в демократичних державах, і саме це породжує довіру суспільства та національну єдність", — підсумував п’ятий президент.

Читайте також

"Треба пахать. Це єдиний шанс перемогти". Головне з пресконференції Зеленського про рік повномасштабної війни

На початок