У Скадовську значний тиск окупаційної влади на місцевих — голова міськради

У Скадовську значний тиск окупаційної влади на місцевих — голова міськради

У Скадовську значний тиск окупаційної влади на місцевих — голова міськради
Окупований РФ Скадовськ Херсонської області. Фото: AP Photo

Сьогодні тиск окупаційної влади на місцевих жителів в тимчасово окупованому Скадовську значний. Про це в ефірі загальнонаціонального марафону заявив Скадовський міський голова Олександр Яковлєв.

За його словами, патрулі можуть зупинити будь-кого, почати перевірку, і якщо не сподобається позиція чи якщо знайдуть гривні це також може бути приводом для проведення якихось заходів.

"Якщо не отримав російський паспорт, тебе запитують: чому ти не отримуєш, ти чекаєш повернення України? Психологічний тиск шалений. Люди намагаються менше виходити на вулицю, більшість людей перебуває вдома, а якщо виходять, то ні з ким не спілкуються. Бо вчора ти знав сусіда, розмовляв з ним, довіряв, сьогодні є шанс, що те що ти йому скажеш, стане комусь відомо і люди бояться. Вони впевнені що все прослуховується", розповідає Яковлєв.

Міський голова говорить, що доступ до інтернету є і користуючись ВПН скадовці можуть бачити всі українські сайти, офіційно заборонені в Росії. Люди дивляться телевізор, бо продовжує працювати телебачення.

Також діти мають можливість навчатися за українською теоретично, але оскільки це складає небезпеку, то до цього процесу причетні не так багато дітей.

"З 11 шкіл у нас 7 працює в онлайні, і там є учні, які знаходяться в окупації. Їх небагато. Але сьогодні головне те, що люди розуміють, що цей рік не пропаде, вони мають можливість отримувати завдання. Окупаційна влада дійсно примушує віддавати дітей в російську школу, а там роблять екскурсії в місця дислокації військових, де військові розповідають, як вони захищають їх від українців", - говорить Олександр Яковлєв.

Що відомо

  • Російські військові розікрали центральну районну лікарню у Скадовську, вивезли все обладнання.
  • Російські окупанти облаштували дві катівні в одному з сіл тимчасово окупованого Скадовського району.
  • На Херсонщині судитимуть за колабораційну діяльність так звану "голову" окупаційної адміністрації Скадовського району.

Читайте також

У Високопільській громаді під час роботи на полі на міні підірвалися двоє людей, вони загинули

У Херсоні під час гасіння пожежі в дитсадку російські військові обстріляли рятувальників

"Ворог боявся і тікав": Гуменюк про особливості операції по звільненню Херсона

Рік війни: що відбувалось 24 лютого на Херсонщині й чому область російські окупанти захопили так швидко

Обстріли Херсона, Берислав без електрики. 367 день війни: хроніка подій в Херсонській області

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber

На початок