На Сумщині військових навчають надавати першу допомогу в умовах, наближених до бойових

На Сумщині військових навчають надавати першу допомогу в умовах, наближених до бойових

На Сумщині військових навчають надавати першу допомогу в умовах, наближених до бойових
Навчання з тактичної медицини на Сумщині. 24 лютого 2023 р. Фото: Суспільне Суми

На Сумщині проводять курси з тактичної медицини для захисників. Чергова група бійців 24 лютого отримала навички надання першої медичної допомоги в умовах, максимально наближених до бойових.

Бійці, які пройшли курс тактичної медицини, насамкінець виконують вправи. У диму, темряві і під обстрілом вони мають згадати, як надавати першу допомогу.

Така вправа складна, розповіла слухачка курсу Аліна. "Заважала відсутність світла, звукові ефекти. Тобто дуже наближено до бою", - сказала вона.

Вправи в екстремальних умовах допомагають знанням краще запам'ятатися, переконаний боєць з позивним "Док Вася".

"Давно воюю, багато що бачив. Багато друзів похоронив, багато врятував, я бойовий медик. Але якби ці курси були на початку, якби я знав те, що я знаю тепер, в мене б врятованих було більше", - вважає він.

На Сумщині військових навчають надавати першу допомогу в умовах, наближених до бойових
Навчання з тактичної медицини на Сумщині. 24 лютого 2023 р. Фото: Суспільне Суми

Слухачі курсу освоюють алгоритм MARCH. Це зупинка кровотечі, забезпечення дихання пораненого, перевірка циркуляції крові, допомога при травмах голови. У приміщенні під назвою кill-room проводять екзамени для бійців, розповідає розробник цього виду занять - "Папа Джон".

"Нас цікавить, чи зможуть бійці в умовах стресу відтворити потрібні навички і знання, які вони здобули на курсі. Наші інструктори відмічають, що ті, хто проходить наш курс, краще орієнтуються і краще надають допомогу в таких умовах, аніж людина без досвіду", - розповів він.

Заняття проводять інструктори освітньо-практичного курсу "Тактична медицина для українців", який працює за підтримки міжнародних організацій. За рік роботи курс пройшли кілька тисяч бійців ЗСУ, територіальної оборони, поліції, рятувальники.

Усі слухачі спочатку проходять теоретичний тест, а потім два практичних, розповів інструктор Андрій.

"Ми за 4 дні намагаємося (і в нас виходить це) навчити бійців рятувати життя, тобто вони першу медичну допомогу, щоб стабілізувати пораненого, вміють надавати", - сказав він.

За правилами, у кill-room заходять після активних фізичних вправ. Це теж наближає умови надання допомоги до польових.

"Воюю я три місяці, син в мене теж воює, він раніше пішов, вже 5 місяців воює. Перев'язку раніше я не робив, правильно з турнікетом поводитися, в короткий строк це зробити, тому що це життя людини, яке треба зберегти. Тут все було поставлене так, щоб врятувати життя бійця – цьому нас навчили", - розповів військовий з позивним "Максімус".

Учасниця курсу Людмила розповіла, що служить 11 місяців і вперше відвідали медичний курс, який їй сподобався.

"Що робити в червоній зоні і витягнути в жовту. Це буде набагато краще в бою, хлопці будуть знать і буде в нас менше втрат, тому що в червоній зоні від крововтрати найбільше в нас виходить "двохсотих". Я приїду в підрозділ, буду навчати своїх хлопців", - пообіцяла вона.

Що відомо

  • 24 лютого російські військові обстрілювали Новослобідську та Білопільську громади Сумщини з реактивних систем залпового вогню, артилерії та мінометів.
  • У цей же день росіяни обстріляли чотири територіальні громади області. Під ворожий вогонь потрапили Новослобідська, Краснопільська, Хотінська та Юнаківська громади.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Вибір редакції

На початок