Макрон і Шольц у Парижі просили Зеленського почати переговори з Путіним — WSJ

Макрон і Шольц у Парижі просили Зеленського почати переговори з Путіним — WSJ

Макрон і Шольц у Парижі просили Зеленського почати переговори з Путіним — WSJ
Президент Франції Еммануель Макрон (в центрі) з президентом України Володимиром Зеленським (ліворуч) і канцлером Німеччини Олафом Шольцом перед робочим обідом в Єлисейському палаці, 8 лютого 2023 року, Париж, фото: AP Photo / Lewis Joly

Президент Франції Еммануель Макрон та канцлер Німеччини Олаф Шольц під час зустрічі 8 лютого у Парижі сказали президентові України Володимиру Зеленському, що йому потрібно почати розглядати питання про мирні переговори з РФ.

Про це пише The Wall Street Journal із посиланням на джерела.

За словами співрозмовників газети, за вечерею в Єлисейському палаці Макрон сказав Зеленському, що навіть смертельні вороги, такі як Франція і Німеччина змушені були укласти мир після Другої світової війни.

WSJ пише, що Макрон сказав своєму українському колезі, що той був великим військовим лідером, але врешті-решт він змушений буде перейти до політичної державної діяльності та ухвалювати складні рішення.

Пізніше, виступаючи на конференції з безпеки в Мюнхені, Макрон публічно висловив сумнів, що результат війни вирішиться на полі бою і заявив, що жодна зі сторін не зможе перемогти у військовому плані.

"Зараз нам потрібно, щоб Україна почала військовий наступ, який відсуне російський фронт, щоб відкрити шлях для повернення до переговорів", – заявив він французьким ЗМІ.

Німеччина, Франція і Британія розглядають можливість укладання "оборонного пакту" з Україною

WSJ також пише, що Німеччина, Франція і Велика Британія розглядають можливість укладення "оборонного пакту" із Україною, щоб заохотити Київ до початку переговорів із РФ.

Минулого тижня прем’єр-міністр Великої Британії Ріші Сунак оприлюднив план угоди про надання Україні значно ширшого доступу до сучасного військового обладнання, зброї та боєприпасів, щоб захистити себе після закінчення війни. Він сказав, що цей план має бути включений до порядку денного щорічної зустрічі Організації Північноатлантичного договору в липні.

Через рік війни Париж і Берлін також підтримують цю ініціативу, і всі три уряди бачать у ній спосіб підвищити довіру України та дати уряду стимул почати переговори з Росією, заявили газеті офіційні особи Франції, Німеччини та Британії.

Водночас вони додали, що будь-яке рішення про те, коли і на яких умовах розпочнуться будь-які мирні переговори, повністю залежить від України.

За словами джерел, публічна риторика лідерів маскує поглиблення приватних сумнівів серед політиків у Британії, Франції та Німеччині в тому, що Україна зможе вигнати росіян зі східної України та Криму, які Росія контролює з 2014 року, і віру в те, що Захід може довго підтримувати військові зусилля, особливо якщо конфлікт зайде в глухий кут.

Британський чиновник сказав, що ще однією метою пакту НАТО буде змінити розрахунки Кремля. Якщо Москва побачить, що Захід готовий з часом збільшити свою військову допомогу та зобов’язання Україні, це може допомогти переконати Москву, що вона не може досягти своїх військових цілей.

Раніше повідомлялось, що в Адміністрації США вважають, що переломний момент у війні в Україні варто очікувати вже цієї весни і підштовхують Київ, щоб він досяг значних успіхів на полі бою, поки зброя та допомога від Сполучених Штатів і союзників зростають.

Міністр оборони України Олексій Резніков з цього приводу нещодавно заявив, що контрнаступ України може розпочатися протягом двох місяців.

Видання Politico написало, що офіційні особи США вважають, що Україна має готуватися до завдання власного контрудару на тлі можливого повторного наступу Росії.

Читайте також

Для України настав час піти у наступ — молодший міністр Збройних сил Британії

"Треба пахать. Це єдиний шанс перемогти". Головне з пресконференції Зеленського про рік повномасштабної війни

Вибір редакції

На початок