Зеленський взяв участь у зустрічі G7: "Сімка" обіцяє посилювати тиск на РФ

Зеленський взяв участь у зустрічі G7: "Сімка" обіцяє посилювати тиск на РФ

Оновлено
Зеленський взяв участь у зустрічі G7: "Сімка" обіцяє посилювати тиск на РФ
Президент Володимир Зеленський виступає на зустрічі лідерів G7 24 лютого 2023 року. / Фото: пресслужба президента

Президент Володимир Зеленський взяв участь у зустрічі лідерів "Групи семи". Країни G7 зобов’язалися посилювати тиск на Росію, яка продовжує війну проти України.

Зеленський повідомив, що зустріч лідерів "Сімки" мала дві частини.

"У першій, публічній частині подякував партнерам за єдність і допомогу протягом цього року. Ми вистояли. Ми почали звільняти нашу землю від російського зла. Ми повертаємо безпеку в міжнародні відносини. І ми знаємо, що наша коаліція захисників свободи вже у 2023 році може стати коаліцією переможців", — написав він у Telegram.

У другій, закритій частині саміту Зеленський представив партнерам українські пріоритети.

" Їх п’ять: зброя, санкції, фінанси, справедливість і обов’язково – єдність. Упевнений, ми здатні досягти прогресу в реалізації кожного з пріоритетів", — зазначив президент.

За підсумками зустрічі країни G7 оприлюднили заяву, у якій засудили агресію РФ і пообіцяли посилити підтримку України.

"На річницю жорстокого вторгнення Росії в Україну ми, лідери G7, зустрілися з президентом Володимиром Зеленським, щоб підтвердити нашу непохитну підтримку України скільки завгодно. Ми зобов’язуємося посилити нашу дипломатичну, фінансову та військову підтримку України, збільшити витрати для Росії та тих, хто підтримує її військові зусилля, а також продовжувати протидіяти негативному впливу війни на решту світу", — йдеться у заяві.

Країни "Групи семи" наголосили, що залишаються відданими координації зусиль для задоволення нагальних потреб України у військовому та оборонному обладнанні, приділяючи безпосередню увагу системам ППО, а також необхідним боєприпасам і танкам.

"Сімка" також надаватиме гуманітарну допомогу, допомогу для відновлення енергосектору.

Країни G7 зобов’язалися посилювати тиск на Росію і вжити заходів проти третіх країн та суб'єктів, які намагаються допомогти РФ обійти міжнародні санкції.

"Ми закликаємо треті країни чи інші міжнародні суб’єкти, які намагаються обійти наші обмеження або підірвати їх, припинити надавати матеріальну підтримку війні РФ, інакше це призведе до серйозних наслідків. Ми також беремо на себе зобов’язання щодо подальшого узгодження заходів, таких як заборона транзиту чи послуг, у тому числі для запобігання обходу (санкцій – ред.) з боку РФ", – йдеться у заяві.

Напередодні країни G7 збільшили економічну підтримку України до 39 мільярдів доларів на цей рік і закликали МВФ розпочати програму для країни до кінця березня.

Читайте також

ЄС і G7 запроваджують обмеження цін на російські нафтопродукти

G7 та ЄС очікують від України відновлення е-декларування та антикорупційної програми

У G7 пояснили від чого залежить збільшення допомоги Україні

Вибір редакції

На початок