Якщо Україна не витримає, Росія прийде в держави НАТО — Зеленський

Якщо Україна не витримає, Росія прийде в держави НАТО — Зеленський

Володимир Зеленський
Володимир Зеленський, президент України. Фото: ОПУ

Президент Володимир Зеленський під час пресконференції до річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну заявив, що не виключає ймовірність того, що Росія буде нападати на інші країни.

"Я вважаю, що це можливо. На жаль. Путіну треба показувати перемоги на полі бою. В Україні цього не буде, принаймні ми будемо боротись. Тому він може бути там, де є слабке місце. І бажано, щоб це були держави, де був вплив Москви ще за радянських часів", — сказав президент України Володимир Зеленський.

Як приклад він навів ситуацію у Молдові.

"Наша розвідка перехопила документ який я передав главі Молдови Маї Санду. Там є докази, того, що Росія хотіла змінити керівництво держави. Яким чином? Ми говоримо про атаку з Придністровʼя. Вони можуть розвивати цей напрямок", — заявив президент України.

Зеленський зазначив, що останніми днями Кремль робить інформаційні закиди з приводу підготовки українськими військовими збройної провокації проти самопроголошеного Придністров'я.

"Вони постійно провокують. Але ми поважаємо територіальну цілісність Молдови. Тому я вважаю, що Росія домагатиметься якихось успіхів у цьому напрямку. Цьому можна запобігати посиленням санкцій або зброєю", — сказав Володимир Зеленський.

Він наголосив, що від початку війни з території Придністров’я були постріли в сторону України.

"Вони діяли з різних сторін. провокували. Інформаційна, гібридна війна і ось такі кроки. Я вважаю, що Росія буде добиватися успіхів. Ракета перетнула повітряний простір Румунії і зайшла потім в Україну. Вони постійно будуть робити такі кроки", — сказав він і додав, що "якщо Україна не витримає через ті чи інші думки, чи послаблення допомоги, Росія прийде в держави НАТО ті захоплять країни Балтії".

Що відомо про ситуацію в Молдові

Раніше президент України Зеленський під час виступу на саміті ЄС заявив про "план Росії взяти Молдову під свій контроль". Служба інформації та безпеки Молдови підтвердила, що молдовська сторона отримувала від України дані про наміри Росії провести кампанію з дестабілізації ситуації в державі.

Про те, що Росія планує здійснити держпереворот у Молдові з нападами на державні будівлі та захопленням заручників, на пресконференції сказала президентка Молдови Мая Санду. Вона зазначила, що Росія не вперше має намір дестабілізувати ситуацію у Молдові. Восени минулого року такі спроби вже робилися, але завдяки оперативному втручанню органів Молдови вони виявилися безрезультатними.

Читайте також

"Треба пахать. Це єдиний шанс перемогти". Пресконференція Зеленського про рік повномасштабної війни — наживо

Загроз безпеці на кордоні з Україною немає — Міноборони Молдови

У РФ звинуватили Україну у підготовці провокацій у Придністров'ї. У Молдові відповіли

Вибір редакції

На початок