Жителі Донеччини взяли участь у мітингу, який організували у Німеччині в місті Кассель українці. На підтримку України, у роковини повномасштабного вторгнення, люди вийшли з плакатами та прапорами, співали гімн, повідомляє кореспондент Суспільного з місці події.
Учасниця акції, жителька селища Велика Новосілка, що у Донецькій області, розповіла Суспільному, що їй довелось виїхати за кордон 11 місяців тому.

"До Німеччини приїхала 4 березня 2022 року. Для жителів Донеччини та Луганщина війна розпочалась ще у 2014 році. Я жила у населеному пункті, який був не далеко від "лінії розмежування". В мене чоловік воював у 2015 році і зараз воює. Під час повномасштабного вторгнення нам з дітьми довелось виїхати з дому і для мене важливо, тут за кордоном, щоб ми українці давали людям зрозуміти, що це важливо. Ми привертаємо увагу до цього, бо хлопці та дівчата воюють в Україні, а ми тримаємо свій фронт", — каже Юлія Вязміна.

За словами співорганізатора та голови об'єднання українців в місті Касель Віктора Бурячка, до ратуші міста прийшло близько чотирьох сотень людей.

В акції взяли участь і українці, і німці. Разом люди тримали українські стяги. В пам'ять про втрати цієї війни люди запалили свічки.

"Ми хотіли нагадати, що війна в Україні триває. Це вже 32 мітинг на підтримку України. Перший - був рівно рік тому", — каже Бурячок.


Що відомо про те, як минув рік війни минув для Донеччини
За рік повномасштабного вторгнення на Донеччині загинули понад 1380 людей, понад 3000 поранені.
На момент повномасштабного вторгнення РФ в Україну в регіоні жили 1 тисяч 670 людей, повідомив на брифінгу 23 лютого начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко. Станом на 23 лютого 2023 року в Донецькій області живе 520 тисяч людей.
На Донеччині внаслідок війни пошкоджені чи зруйновані 86 тисяч 870 житлових будинків, з них більшість — це приватні: 81 тисяча 475.
Читайте також
У Німеччині зібрали допомогу для Донеччини
Рік війни у Маріуполі: радник мера Петро Андрющенко підсумував втрати
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram