Виставка українських художників до річниці вторгення Росії відкрилася в німецькому Обергаузені

Виставка українських художників до річниці вторгення Росії відкрилася в німецькому Обергаузені

Виставка українських художників до річниці вторгення Росії відкрилася в німецькому Обергаузені
Фото з виставки робіт резиденції BIRUCHIY у Варшаві. Фото: BIRUCHIY/Facebook

24 лютого у Німеччині відкрилася виставка до річниці повномасштабного вторгення Росії до України RECORDS OF RESISTANCE ("Записи стійкості"), присвячена українським мистецьким практикам протягом війни.

"Повномасштабна війна ще більше загострює важливість боротьби на культурному полі. Виставка RECORDS OF RESISTANCE – це жест солідарності з діячами української культури. А також іще один заклик посилити всебічну підтримку України та допомогти її народу захистити свої землю та небо", – йдеться у описі до виставки.

Відвідувачам представлені вибрані роботи учасників міжнародної мистецької резиденції BIRUCHIY 2022 року.

виставка німеччина
Виставка українських художників до річниці вторгення Росії відкрилася в німецькому Обергаузені. Фото: kitev/Facebook

До експозиції увійшли роботи, створені під час вторгнення й активних бойових дій в Ірпені, Бучі, Гостомелі, Ворзелі, Бородянці, Києві, Харкові, Лисичанську та інших українських містах. Виставка також містить деякі роботи, створені раніше, що чудом вціліли під час окупації Бучі, де знаходився склад резиденції.

"Таким чином, роботи митців постають і свідками, і доказами злочинів, і свідченнями стійкості та сили", – зазначають організатори.

Виставка українського художника Василя Грубляка "Російський поцілунок" відкрилась у Парижі

Влітку 2022 року резиденція BIRUCHIY відбулася у Закарпатській області і об’єднала митців у творчому процесі, що містив гострі сьогоденні рефлексії та стратегічні міркування, народив нові колаборації та візії спільного майбутнього. У вересні роботи показували у Варшаві, а тепер вони приїхали до Обергаузена.

Виставка триватиме до 3 березня. Повний список учасників, а також режим роботи можна переглянути тут.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок