Вже записалося понад 250 охочих: як на Сумщині формується штурмова бригада поліції “Лють”

Вже записалося понад 250 охочих: як на Сумщині формується штурмова бригада поліції “Лють”

Півсотні поліціянтів та 200 цивільних людей на Сумщині виявили бажання записатися до штурмової бригади поліції "Лють". Про це сказав начальник Нацполіції Сумщини Сергій Чиж. Добровольців набирають, аби звільняти окуповані українські території у рамках всеукраїнської рекрутингової кампанії до добровольчих підрозділів МВС "Гвардія наступу".

Юрій Петросян – один із тих сумчан, хто виявив бажання стати до лав штурмової бригади поліції "Лють". Чоловік розповідає – минулого року вдруге став батьком, тож весь час мав підтримувати дружину. Тепер вирішив доєднатись до війська.

бригада
Юрій Петросян. Фото: Суспільне Суми

"Було таке бажання, от саме як лють в середині, щось потрібно було – кудись його діти. І тут дивлюсь – те, що я шукав. Я не хочу передати цю війну своїм дітям, тобто потрібно завершити сьогодні цю війну, зараз", — говорить Юрій.

Чоловік вже пройшов відбір до лав війська. Тепер очікує, коли розпочнеться навчання: "Вигнати цю нечисть з нашої землі. Цього перегною не повинно бути. Моя позиція викарбувана на моєму тілі".

бригада
Суспільне Суми

Усі охочі долучитися до бригади, говорить начальник кадрового забезпечення Нацполіції Сумщини Олександр Сіняєв, мають пройти тестування та здати нормативи фізичної підготовки. Серед обмежень – медичні протипокази, наявність судимості та вік понад 60 років.

"Тестування складається з двох основних блоків – це знання нормативної бази. Це елементарно: Конституція України, деякі поняття з закону про корупцію. Другий етап – це логічні запитання, тобто тести на логіку. Вони не складні, просто потрібна увага і все. Надалі йде медична підготовка, після неї допускаємо до здачі фізичних нормативів", — зазначив Олександр Сіняєв.

бригада
Суспільне Суми

Подати заявку на вступ до штурмових бригад можна у шести Центрах надання адміністративних послуг у Сумах, Білопіллі, Шостці, Конотопі, Ромнах та Охтирці. Вступаючи до бригади, каже начальник Нацполіції Сумщини Сергій Чиж, добровольці стають кадровими поліціянтами: "Одні управління будуть безпосередньо знищувати ворога, одні управління – займатися розвідкою, застосовуючи квадрокоптери. Інші управління – фільтрацію, треті – розмінування, четверті – допомогу людям, підтримання людей".

За словами Сергія Чижа, отримуватимуть бійці мінімум 25 тисяч гривень. Якщо ж підрозділ працюватиме у зоні бойових дій, виплата становитиме 100 тисяч гривень плюс нарахована заробітна плата.

Після завершення війни бійці бригади зможуть залишитися працювати у Нацполіції.

Що відомо

  • Понад 300 мешканців Сумщини виявили бажання долучитися до лав "Гвардії наступу".
  • Окрім "Гвардії наступу", на базі обласного центру комплектування створюють окремий стрілецький батальйон.
  • Обрати, до якої бригади долучитися, можна на сайті “Гвардія наступу”, також там розміщена анкета для вступу.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Вибір редакції

На початок