Заборона поширювати інформацію з Ради: Стефанчук пояснив, навіщо такий законопроєкт

Заборона поширювати інформацію з Ради: Стефанчук пояснив, навіщо такий законопроєкт

Ексклюзивно
Заборона поширювати інформацію з Ради: Стефанчук пояснив, навіщо такий законопроєкт
. Голова Верховної ради України Руслан Стефанчук. Фото: УНІАН

Законопроєкт про заборону поширення інформації про пленарні засідання Верховної ради передбачає запровадження лише тимчасових обмежень щодо розкриття деталей поточної роботи парламенту.

Про це у коментарі Суспільному повідомив голова Верховної ради Руслан Стефанчук.

"Будь ласка, поширюйте інформацію, але повинна пройти година після засідання. Мені здається, що це — абсолютно логічно і здраво", — зауважив посадовець.

За його словами, такий підхід покликаний захистити роботу парламенту і не передбачає повної заборони на розкриття деталей пленарних засідань.

"Це є елементарна річ, яка забезпечує безпеку єдиного законодавчого органу України, тому я дуже би просив тих хто поширює всякі фейки про заборону. Я вважаю що це — абсолютно здорова ініціатива, там будуть пропозиції до другого читання, я думаю ми їх приймемо. Тому що я не сприймаю народних депутатів, які свій хайп ставлять в пріоритет над безпекою Верховної ради України, парламентом", — наголосив Стефанчук.

Що відомо про законопроєкт

23 лютого член фракції "Голос" Ярослав Железняк повідомив, що Верховна рада має намір заборонити поширення інформації про пленарне засідання парламенту під час його проведення. Відповідний законопроєкт у першому читанні підтримали 234 народних обранці.

Згідно з пропонованими змінами, під час дії воєнного стану в Україні народному депутату заборонено поширювати в будь-який спосіб інформацію про час, місце, перебіг і результати проведення (продовження) пленарного засідання раніше ніж через годину після його закриття або оголошення перерви в пленарному засіданні, що триває.

У разі порушення Рада без обговорення може позбавити народного депутата права брати участь у пленарних засіданнях або триваючому пленарному засіданні на строк до п’яти днів таких засідань.

Читайте також

В ООН підтримали українську "формули миру", китайські пропозиції миру. Роковини війни. Онлайн

На початок