Андрій Шевченко отримав престижну премію. Раніше нею нагороджували президента Франції та Європейської комісії

Андрій Шевченко отримав престижну премію. Раніше нею нагороджували президента Франції та Європейської комісії

Андрій Шевченко отримав престижну премію. Раніше нею нагороджували президента Франції та Європейської комісії
Lars Baron/Pool Photo via AP

Вручення відбулось у річницю повномасштабного вторгення РФ в Україну.

Екстренер збірної України Андрій Шевченко отримав престижну премію La Chiave d'Europa ("Ключ до Європи"). Про це повідомила Європейська спілка радіомовлення і телебачення.

Андрій Шевченко став лауреатом премії La Chiave d'Europa за свою діяльність після початку воєнної агресії РФ. Асоціація La Nuova Europa, яка вручає "Ключ до Європи", відзначила "внесок [Шевченка] у повернення мрії, надії багатьом молодим українцям, які хочуть якнайшвидше повернутися до нормального життя, що також означає вільно грати у футбол".

"Діяльність Шевченка стала прикладом для всіх чоловіків і жінок, які все ще вірять у негайний мир. Ми бажаємо йому та всім українцям, які тікають від війни, якнайшвидшого повернення на батьківщину".

Премію La Chiave d'Europa Андрій Шевченко отримав у Італії. Під час вручення українець відзначив важливість цієї нагороди для України, якій "важливо відчувати солідарність".

"Для нас дуже важливо відчувати вашу солідарність. Усі лідери європейських країн і народи зараз підтримують Україну. Сьогодні важливий день. Я перебуваю тут, у Флоренції, щоб отримати цю нагороду від Асоціації Європи, нагороду, яка визнає, як моя країна мужньо захищала європейські принципи цього року", - сказав Шевченко.

Окрім цього екстренер збірної України прокоментував результат "Шахтаря" в першому раунді плей-оф Ліги Європи.

"Було приємно побачити, як донецький "Шахтар" пройшов раунд [Ліги Європи] з красивою перемогою. Це ще одна важлива ознака: життя в Україні триває навіть під час війни. Ми продовжуємо жити, грати у футбол, займатися спортом і багатьма іншими видами діяльності".

До Шевченка премію La Chiave d'Europa отримували чинний президент Франції Еммануель Макрон та президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Що відомо про діяльність Шевченка

  • Після початку повномасштабного вторгення Росії в Україну Андрій Шевченко активно допомагав Україні, перебуваючи в Європі. Ексфутболіст допомагав країні як фінансово, так і приймаючи участь у висвітленні подій, що тут відбуваються.
  • У травні 2022 року Шевченко уперше з моменту повномасштабного вторгнення Росії повернувся в Україну. Тоді він став першим амбасадором фандрейзингової платформи UNITED24.
  • Андрій Шевченко взяв участь у благодійному вечорі UNITED FOR UKRAINE у Мілані, де були зібрані кошти на відбудову міського стадіону "Чемпіон" в Ірпені. Одним з лотів став прапор України з підписом Президента Володимира Зеленського.

Вибір редакції

На початок