Що робили українці в день повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого — опитування Суспільного

Що робили українці в день повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого — опитування Суспільного

Опитування
Київ 24 лютого 2022 року
Дим і полум'я піднімаються біля військової будівлі після російського удару в Києві, четвер, 24 лютого 2022 р. Російські війська розпочали свій наступ на Україну. Фото: АР

Рік тому, 24 лютого, під час повномасштабного вторгнення Росії в Україну 48% громадян були вдома, 28% встигли з’їздити на роботу або навчання, а 15% купляли додаткові запаси продуктів, товарів або ліків.

Про це свідчать результати опитування, проведеного компанією Gradus Research на замовлення Суспільного.

Невелика частина населення виїхали зі своїх домівок в цей день. Серед опитуваних 5,5% 24 лютого виїхали до іншого міста, 0,4% — за кордон.

Частина населення проводила заплановані зустрічі.

5% зустрічалися з друзями або родичами, щоб провести разом час, а 3% мали заплановані домовленості та робочі зустрічі.

Дослідження було проведено 21-23 лютого 2023 року компанією Gradus Research на замовлення Суспільного і за підтримки BBC Media Action. За допомогою мобільного додатку GRADUS було опитано 1000 респондентів віком 18-60 років по всій Україні, окрім окупованих територій та зон активних бойових дій. Вибірка відображає структуру населення України віком 18-60 років за статтю, віком, розміром населеного пункту та освітою. Похибка дослідження складає 3,1% з довірчим інтервалом 95%.

Війна. Усі останні новини

Повномасштабне вторгнення Росії в Україну

21 лютого 2022 року президент Росії Володимир Путін визнав правосуб'єктність "ЛНР" і "ДНР" і заявив, що їх визнають у межах Донецької та Луганської областей. Він також підтвердив, що це означає крах Мінських домовленостей. За три дні, 24 лютого 2022 року, Путін заявив, що Росія вводить війська на територію України з метою проведення “військової операції з денацифікації та демілітаризації”. Одразу після цього звернення близько 5 ранку війська РФ почали обстрілювати об’єкти інфраструктури по всій Україні, а також житлові квартали.

Скільки людей виїхали з України через війну

У грудні 2022 року уповноважений Верховної ради з прав людини Дмитро Лубінець повідомляв, що з початком повномасштабного вторгнення з України виїхало понад 14,5 мільйона українців. З них 11, 7 млн в’їхало до країн Євросоюзу. 7,7 млн зареєстровані в Європі як отримувачі тимчасового захисту. В Україні зареєстровано 4,7 млн внутрішньо переміщених осіб.

Через російське вторгнення в Україну та виїзд громадян за кордон чисельність населення України могла скоротитись до 33,5 мільйона людей.

Читайте також

"Не варто мріяти про нездійсненне: 90% біженців не повернуться в Україну" — директорка Інституту демографії Лібанова

Скільки українців мають у родині тих, хто захищає державу на фронті

Скільки українців, які поїхали з країни через війну, планують повертатися

Вибір редакції

На початок