"Ми робимо все для того, щоб відновити пошкоджені об'єкти на Черкащині" — керівник ОВА

"Ми робимо все для того, щоб відновити пошкоджені об'єкти на Черкащині" — керівник ОВА

"Ми робимо все для того, щоб відновити пошкоджені об'єкти на Черкащині" — керівник ОВА
Суспільне: Черкаси

Зруйновані школи, будинки, тисячі людей, які шукали прихистку в більш спокійному місці — від початку повномасштабного вторгнення Черкащина прийняла виклик війни. Як впоралися та що попереду, розповів керівник Черкаської ОВА Ігор Табурець.

Зі слів Ігоря Табурця, керівництво області робить все для того, щоб якомога швидше відновити пошкоджені об'єкти.

"Коли мене запитують, який період найтяжчим був, звичайно, ми кожному виклику мали надавати багато уваги. На початку, це були штаби оборони, формування сектору оборони, їхнє оснащення матеріально-технічними ресурсами, облаштування блокпостів, захист нашої критичної інфраструктури", — розповів Ігор Табурець.

Зі слів Ігоря Табурця, перші місяці Черкащина зіткнулась з новими викликами:

Переселенці

"У перші дні ми прийняли дуже багато переселенців. Це був наплив внутрішньо переміщених осіб. Саме війна їх спонукала покинути місце проживання. Понад 260 тисяч ВПО приїхали на Черкащину. Понад 103 тисячі залишились жити в нашій області, працевлаштувались, їхні діти залишилися навчатися. Це, звичайно, дуже велике навантаження було на нашу інфраструктуру".

Освіта

"Щодо освіти, то з перших днів, ми були всі дезорієнтовані. Але потім, проаналізувавши ситуацію, ми зрозуміли, що нам треба трансформувати і систему, і заклади освіти, зокрема облаштувати укриття, щоб заклад освіти став безпечним. З 1 вересня готовність закладів до навчального процесу була у 60% навчальних закладів. Зараз — це понад 82% ".

Економіка

"Цьогоріч близько 900 мільйонів гривень бюджету було перевиконано. Наші підприємці працювали попри складнощі з паливом, транспортуванням і тощо. Ми змогли стійко вистояти саме на економічному фронті. Наша область стала учасником програми по релокації бізнесу. 38 вже релокували, шість — ще в процесі. Дуже важливо сьогодні бути вправними з бюджетами та матеріальним забезпеченням області. 114 мільйонів спрямували на територіальну оборону, 318 млн — на сили оборони 132 млн — підтримку ВПО 47 млн — упередження і ліквідація наслідків надзвичайних подій", — деталізував Ігор Табурець.

Медицина

"Ми зараз не можемо розповісти про все те, що роблять наші медики для перемоги. Всі наші медзаклади від першого дня функціонували повноцінно і успішно справилися. Наші медики з першого дня допомагали евакуйовувати поранених та і досі волонтерять на деокупованих територіях. Медична система не зупинилась і у трансплантології. Ми провели 51 трансплантацій кісткового мозку, 9 — нирок і одну трансплантацію серця. Це свідчить про те, що наш медичний фронт вміє тримати удар.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок