Генсек НАТО заявив, що запросив Зеленського на саміт Альянсу у липні

Генсек НАТО заявив, що запросив Зеленського на саміт Альянсу у липні

енсекретар НАТО Єнс Столтенберг
Генсекретар НАТО Єнс Столтенберг під час другого дня зустрічі міністрів оборони НАТО у Брюсселі, 15 лютого 2023 року, фото: AP

Генсек НАТО Єнс Столтенберг 24 лютого повідомив, що запросив президента України Володимира Зеленського на саміт Альянсу у липні. Про це він сказав під час візиту до Естонії.

"Я запросив президента Зеленського відвідати саміт НАТО в липні. Я дуже сподіваюся, що він зможе бути там особисто, але, звісно, це залежить від ситуації, оскільки після повномасштабного вторгнення в цю країну триває серйозна війна", — сказав Столтенберг на спільній пресконференції з президенткою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляєн.

Раніше стало відомо, що Зеленський планує відвідати саміт НАТО у Вільнюсі. Про це повідомив посол України в Литві Петро Бешта. Він додав, що для остаточного рішення Володимир Зеленський мав отримати запрошення на саміт, адже Україна не є членом Альянсу.

"Ми це плануємо. Перше, що нам потрібно, це запрошення, тому що Україна не є членом НАТО. Сподіваємося його прийняти і сподіваємося, що зможемо кардинально змінити воєнну ситуацію в Україні", – сказав дипломат.

Вільнюський саміт НАТО запланований на 11-12 липня 2023 року.

Що відомо про перспективи вступу України в НАТО

30 вересня 2022 року президент України Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку щодо вступу України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ. У цьому питанні Україна орієнтується на досвід Фінляндії і Швеції. Поки українська сторона чекатиме на затвердження від всіх членів Альянсу, вона пропонує реалізувати пропозиції щодо гарантій безпеки для України згідно з Київським безпековим договором.

Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30-ти союзників.

Президенти 9 країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО. Серед них — лідери Чехії, Естонії, Латвії, Литви, Північної Македонії, Чорногорії, Польщі, Румунії та Словаччини. Також про підтримку вступу України до Альянсу заявила Канада. У Білому домі вважають, що вступ України в НАТО "не на часі".

Прессекретар президента Росії Володимира Путіна Дмитро Пєсков прокоментував подану Україною заявку на вступ до НАТО, заявивши, що євроатлантичний курс української влади став причиною російської агресії проти України.

Читайте також

"Країна та армія "натівського" стандарту": 5 питань про заявку України на вступ до НАТО

Які шанси України на вступ до НАТО під час війни. СУСПІЛЬНЕ | ПОЯСНЮЄМО

Вибір редакції

На початок