У Лондоні вулицю поблизу російського посольства перейменують на Kyiv Road

У Лондоні вулицю поблизу російського посольства перейменують на Kyiv Road

У Лондоні вулицю поблизу російського посольства перейменують на Kyiv Road
Парламент у Лондоні, 24 жовтня 2022 р. Фото: АР

Частину лондонської вулиці перейменують на Kyiv Road до перших роковин вторгнення Росії в Україну. Новою адресою стане відрізок Бейсуотер-роуд, що пролягає неподалік від російського посольства. Про це стало відомо з публікації на сайті Міської ради Вестмінстера 23 лютого.

Голова Вестмінстерської ради Адам Хуг сказав, що прохання надійшло від української громади і є "відповідним жестом", щоб відзначити хоробрість країни: "Це невелика ділянка дороги, але ми хочемо показати народу України, що їхня боротьба посідає помітне місце в нашому місті".

Посол України у Великій Британії Вадим Пристайко назвав перейменування "символом солідарності з українським народом і даниною його незламному духу перед обличчям агресії".

"Це наш спосіб виявити солідарність": українці разом виступлять на сцені із хором Королівської опери Лондона

У мерії також зазначили, що пізніше сьогодні, 24 лютого, встановлять новий дорожній знак "Kyiv Road", а Мармурову арку поблизу підсвітять синьо-жовтими кольорами.

У березні 2022 року у Вільнюсі (Литва) на вулиці, де розташована будівля посольства Росії, розмістили таблички з новою назвою "Героїв України". Відтак працівникам російського посольства тепер доводиться вказувати саме цю адресу, щоб отримати кореспонденцію.

А у квітні у столиці Естонії Талліні мерія ухвалила рішення про створення площі України.

у вільнюсі перейменували вулицю
Вулиця у Вільнюсі. Фото: Анжела Бубеляк / Суспільне

Вранці 23 лютого група активістів Led by Donkeys розлила 340 літрів синьої та жовтої фарби на дорогу перед посольством Росії у Лондоні. На фотографіях, поширених у соціальних мережах, видно, що вулиця Бейсуотер-роуд поблизу Гайд-парку в Кенсінгтоні залита синьо-жовтими фарбами, а поліція перекрила рух.

Вони заявили, що протест був організований, щоб нагадати Росії про незалежність України як суверенної держави напередодні річниці повномасштабного вторгнення.

Читайте нас у Facebook і Telegram, дивіться наш YouTube

Станьте частиною Суспільне Культура: напишіть нам про цікаві події культурного життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: [email protected] Ваші історії важливі для нас!

Вибір редакції

На початок