Серце кожного українця: що відомо про скульптуру в інсталяції з соняшниками в Черкасах

Серце кожного українця: що відомо про скульптуру в інсталяції з соняшниками в Черкасах

Ексклюзивно
Серце кожного українця: що відомо про скульптуру в інсталяції з соняшниками в Черкасах
Фото Черкаська міська рада

У центрі інсталяції "365 днів Незламності" розмістили скульптуру-серце "Війна – це біль". Її створив черкаський скульптор Роман Турецький. Робота символізує понівечене, розтерзане, але живе серце України, пояснив Суспільному майстер.

З його слів, дерев'яне серце в інсталяції використовують безоплатно.

Робота Романа Турецького опинилася у центрі інсталяції на площі за щасливим збігом. Бо серце з шовковиці автор створив ще восени:

"Я живу в приватному будинку. Обрізав шовковицю. Різав ще восени дрова, щоб топити камін. І побачив у одній із колод серце. Воно було вже трохи надрізане, і я не одразу зрозумів. Вирізав серце".

Скульптура стояла у дворі з осені до кінця лютого. Серце бачили усі, хто приходив у гості. Захоплювалися ним.

Дерев'яне серце у центрі інсталяції з соняшниками черкаський скульптор знайшов, коли заготовляв дрова для каміна
Дерев'яне серце у центрі інсталяції з соняшниками черкаський скульптор знайшов, коли заготовляв дрова для каміна. Фото / Роман Турецький

"Воно і мені зайшло. Війна — це біль. Такий вигляд має серце кожного українця. Це взагалі єдина творча робота, яку я зробив з початку війни. Бо нічого робити взагалі не хочеться", — розповів Роман.

З його слів, якщо скульптура зроблена, то її слід показати на загал. Але де саме вдасться показати — скульптор не знав. Звернувся в облраду, де і підказали, що відділ культури міської ради робить інсталяцію до роковин повномасштабного вторгнення.

"Дівчатам сподобалося. І ми зробили серце центром композиції. Бо центру там толком не було. Зірки склалися. Я до них прийшов 22-го. Вони хотіли поставити в центрі прапори. А поставили серце", — розповів Турецький.

Із гільз проростають соняхи: у Черкасах встановили тематичну інсталяцію
Серед купи дров: що відомо про дерев'яне серце у центрі черкаської інсталяції з соняшниками
Суспільне Черкаси / Оксана Швед

Серед купи дров: що відомо про дерев'яне серце у центрі черкаської інсталяції з соняшниками
Фото / Черкаська міська рада

У роботі художник по дереву використав металевий і колючий дріт. Дерево оброблене спеціальним засобом з оліями та воском.

Далі, поділився скульптор, планує ще знаходити можливість, щоб роботу виставляти.

Що відомо

  • 23 лютого у центрі Черкас встановили інсталяцію до роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну "365 днів Незламності". 365 відстріляних бойових гільз, з яких проростають соняхи, а центрі – скульптура-серце із дерева.
  • Гільзи символізують кожен день, коли ворог обстрілював наші міста, нашу землю, а саме ці квіти обрані, оскільки вони є уособленням миру та процвітання.
  • Тематична інсталяція буде діяти продовж трьох днів, як нагадування про незламність та мужність нашого народу у боротьбі за право вільно жити у своїй вільній країні.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

Вибір редакції

На початок