Повернули світло понад 4 мільйонам родин — такі підсумки року війни енергетиків Донеччини. Скільки бригад працюють щодня, яку кількість ліній ремонтують і яким чином себе убезпечують під час роботи під щоденними російськими обстрілами у Донецькій області.
Про роботу підприємства з 24 лютого на запит Суспільного Донбас розказали у відділі комунікації ДТЕК "Донецькі електромережі".
Скільки електромереж зруйновані та відновлені на Донеччині
"Щоденно нам доводиться ремонтувати по 5-10 ліній, знеструмлених через обстріли. Енергопостачання деяких населених пунктів ми відновлювали вже понад 10 разів", — повідомили в компанії.
Підрахувати точно: скільки разів виїздили на ремонти — неможливо. Повідомляти: скільки об'єктів були пошкоджені — заборонено з міркувань безпеки.

Чому електромережу можуть ремонтувати від кількох годин до кількох днів
Виїхати на місце бригада може лише після дозволу та допуску від Збройних сил України. Його надають, зауважили в підприємстві, лише коли обстріли призупинені. Саме призупинені, адже РФ щодня обстрілює Донецьку область десятки разів.
"Через активність бойових дій в регіоні, іноді від пошкодження лінії до початку може пройти декілька днів. Крім того, на час відновлення впливає і те, наскільки пошкоджені опори, лінії та підстанції – ремонт може тривати від кількох годин до кількох днів", — пояснюють у ДТЕК "Донецькі електромережі".
Робота з відновлення мереж залишається небезпечною. Були випадки, коли попри усі безпекові заходи працівники енергопідприємства потрапляли під обстріли — артилерійські, з РСЗВ. Доводилося ховатися або під технікою, або в рівчаках, якщо були.

Як на Донеччині ремонтують електромережі
Над відновленням електропостачання регіону після обстрілів щодня працює близько 30 бригад енергетиків.
Жоден працівник підприємства не загинув при проведенні відновлювальних робіт. Поранені — троє, повідомили у відділі комунікацій.
Бойові дії на Донеччині тривають з 2014 року. Наші фахівці ще відтоді вчилися працювати під обстрілами, дбати про мінну безпеку, проходили курси домедичної допомоги. Відновлювати мережі та підстанції після бойових дій завжди було непростим завданням. Після 24 лютого 2022 звісно стало важче, оскільки уся область перетворилася на район бойових дій, а руйнування стали масштабнішими. Працювати стало небезпечніше. Однак досвід, набутий з 14-го року, дуже допомагає зараз в роботі.

Всі співробітники мають інструкції, як діяти у критичних ситуаціях, забезпечені аптечками та спеціальними засобами захисту — бронежилетами та касками, додають у відділі комунікацій.
"Були випадки, що бригади потрапляли під обстріли — рятувалися завдяки засобам захисту та розумінню як правильно діяти в такій ситуації", — розказали в ДТЕК "Донецькі електромережі"
Серед працівників підприємства є ті, хто пишов боронити Україну: четверо з них за цей рік загинули на фронті.
Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram