Стрибунка з жердиною Килипко знялася з чемпіонату Європи з легкої атлетики у приміщенні: у чому причина

Стрибунка з жердиною Килипко знялася з чемпіонату Європи з легкої атлетики у приміщенні: у чому причина

Ексклюзивно
Стрибунка з жердиною Килипко знялася з чемпіонату Європи з легкої атлетики у приміщенні: у чому причина
AP

Ексклюзивний коментар української легкоатлетки для Суспільне Спорт.

Чемпіонат Європи з легкої атлетики в приміщенні розпочнеться в Стамбулі на початку березня - 2-го числа. Україна виступатиме на турнірі найменшим в історії складом з 10 спортсменів.

Читайте також: Україна виступить найменшим складом на Євро з легкої атлетики в приміщенні: заявка команди

Серед спортсменок, що не вирушили до Туреччини на змагання, є й стрибунка з жердиною Марина Килипко. Вона проходила на турнір за рейтингом, однак вирішила знятися.

Досі єдиним міжнародним стартом для Килипко з початку року залишається турнір у французькому Рубе наприкінці січня: зі стрибком на 4.30 метра українка посіла на ньому 11-те підсумкове місце.

Суспільне Спорт - ексклюзивний транслятор чемпіонату Європи-2023 в приміщенні. Дивіться трансляції Євро-2023 у приміщенні на сайті Суспільне Спорт.

В ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт стрибунка пояснила, що її непотрапляння до заявки на головні змагання "зимового" легкоатлетичного сезону пов'язані із травмою. Українку турбує біль у п'ятці, через який вона найближчими тижнями не змагатиметься.

Повернутися до тренувань Килипко планує за декілька тижнів. Після чого поновить підготовку до стартів "літньої" частини сезону - орієнтовно, у травні.

  • Про травму та пропуск Євро в приміщенні
"У мене є біль у п’ятці - це основна і єдина проблема. Я не хотіла ризикувати літнім сезоном, позаяк мій виступ [на Євро] міг би сильно на ньому позначитися. Тож я ухвалила рішення, що треба починати зараз лікуватись і не втрачати час для подальшої підготовки", - розповіла спортсменка.

"Біль був і перед стартом у Франції - ще в Литві на зборі. Після другого стрибкового тренування з жердиною я відчула сильний біль і відновлювалася десь тиждень. Потім спробувала себе на змаганнях, усе було більш-менш добре. Та й ніхто не знав, що буде далі. Згодом уже зрозуміла, що треба вдома вигадувати якесь лікування. Бо на зборі не було ані його, ані відновлення. Тож після приїзду в Україну розпочала цей процес із першого ж дня".

  • Про плани на відновлення

"У мене є ще два тижні, аби лікуватись, і вже потім повертатимусь до тренувань. Я і зараз тренуюсь, просто не навантажую п’ятку. Тож тримаю себе у формі і дуже сподіваюся, що два тижні, максимум три, мені буде достатньо для того, аби почати бігову роботу".

"Я завжди починаю змагатись наприкінці травня [в літньому сезоні]. Сподіваюсь, що так буде і цього разу. Поки що ми відмовились від зборів, хоч вони і планувались в Україні, бо треба проходити відновлення, бути поруч із ним після другого, третього чи четвертого тренування. Потрібно підтримувати себе в плані відновлення. Думаю, до травня ми поїдемо на стрибковий збір технічного плану [за кордон]. А до цього будемо в Україні".

Хто така Марина Килипко

  • 27-річна легкоатлетка з Харкова, що спеціалізується на стрибках з жердиною.
  • Бронзова призерка ЧЄ-2017 у приміщенні. Віцечемпіонка молодіжного чемпіонату Європи (U23) того ж року.
  • Особистий рекорд Килипко на змаганнях у приміщенні - 4.62 метра. Найкращий показник українки на відкритих стадіонах - 4.70 метра, які Марина подолала на змаганнях національної першості в Луцьку 2021 року.
  • Учасниця Олімпійських ігор 2016-го та 2020-го років. У Токіо вперше дісталася фіналу та посіла п'яте підсумкове місце.

ЧЄ-2023 з легкої атлетики в приміщенні: що відомо

  • Серед українок змагання в Стамбулі також пропускатиме чинна чемпіонка турніру зі стрибків у довжину Марина Бех-Романчук. У Туреччині вона не виступить через ушкодження стопи.
  • Чемпіонат Європи в Стамбулі триватиме 2-5 березня. Фінал жіночого турніру зі стрибків з жердиною відбудеться 4-го числа.
  • На попередньому Євро в приміщенні 2021 року. Тоді "золото" виграли Ярослава Магучіх (стрибки у висоту) та Марина Бех-Романчук (стрибки у довжину), "срібло" здобула Ірина Геращенко (стрибки у висоту).

Вибір редакції

На початок