В Англії презентувати проєкт створення "футбольного регулятора": як це працюватиме та які функції він виконуватиме

В Англії презентувати проєкт створення "футбольного регулятора": як це працюватиме та які функції він виконуватиме

В Англії презентувати проєкт створення "футбольного регулятора": як це працюватиме та які функції він виконуватиме
AP Photos

Британський уряд планує посилити контроль за керівництвом місцевих клубів.

Уряд Великої Британії має намір запустити новий регуляторний орган, що контролюватиме ситуацію в англійському футболі. Про це йдеться у доповіді місцевого парламенту, оприлюдненій в четвер, 23 лютого.

Нового регулятора планують наділити повноваженнями для дотримання контролю за стабільністю англійського футболу. Він муситиме враховувати думку фанів та запобігати появі кризових фінансових ситуацій у клубах, серед інших обов'язків.

Які функції виконуватиме футбольний регулятор в Англії?

Основними функціями організації стануть забезпечення організаційної стійкості клубів, системної стабільності футболу та збереження культурної спадщини гри.

  • Видача ліцензій. Регулятор займатиметься наданням ліцензій клубам з п'яти провідних футбольних дивізіонів Англії. Отримати ліцензію буде можливо тільки за умови доведення стійкої бізнес-моделі клубу, наявності належних власників та врахування інтересів уболівальників.
  • Тест для власників клубів. Регулятор вчинятиме перевірки власників та директорів клубу на наявність у них належних джерел доходу та чітких фінансових планів у контексті керування тим чи іншим клубом.
  • Контроль за участю в турнірах. Регулятор займеться введеням критеріїв для турнірів, в яких дозволятиметься брати участь англійським клубам. Відтак ще менш імовірною стає участь місцевих команд у сторонніх лігах формату скандально відомої Суперліги.
  • Забезпечення зв'язку з уболівальниками. Організація вводитиме стандарт для мінімального рівня взаємодії з фанатами клубів, чий голос керівництву доведеться враховувати у вирішенні стратегічних питань - зміни назв, стадіонів тощо.
  • Розподіл коштів. Регулятор матиме повноваження втрутитися в розподіл коштів між АПЛ та нижчими лігами "в крайному випадку" - в британському уряді планують провести планову реформу з цього питання. Наразі 83% усіх доходів в англійському футболі припадають на Прем'єр-лігу.

Коли регулятор може бути офіційно введений в англійському футболі

Наразі проєкт плану створення відповідної організації ще не був затверджений на законодавчому рівні. В уряді пояснюють, що його буде створено тоді, "коли це дозволить зробити розпорядок парламенту".

В агентстві Reuters з посиланням на проєкт плану зазначають, що повноцінно запровадити такого регулятора з великою ймовірністю вдасться не раніше футбольного сезону 2025/26.

Чемпіонат Англії з футболу: що відомо

  • У 2021 році шість клубів АПЛ (т. зв. "Велика шістка""Манчестер Сіті", "Манчестер Юнайтед", "Арсенал", "Челсі", "Тоттенгем" та "Ліверпуль".) були представлені як співорганізатори європейської Суперліги. Відтоді всі шість клубів відмовилися від продовження роботи над проєктом через критику з боку фанів, футбольної спільноти й навіть британської державної влади.
  • Наразі в елітному англійському дивізіоні виступають четверо українців: захисники Віталій Миколенко ("Евертон"), Олександр Зінченко ("Арсенал"), Ілля Забарний ("Борнмут") та вінгер Михайло Мудрик ("Челсі").
  • Саме Мудрик у січні став найдорожчим українським футболістом в історії. "Челсі" заплатив за його перехід з донецького "Шахтаря" щонайменше 70 мільйонів євро. Сума може зрости до 110 мільйонів за рахунок потенційних бонусних виплат "Гірникам".
  • Олександр Зінченко наразі претендує на здобуття свого п'ятого чемпіонського титулу в АПЛ (та першого - з "Арсеналом"). Лондонці посідають перше місце в таблиці з відривом у два очки від чинних чемпіонів з "Манчестер Сіті".

Вибір редакції

На початок