Для маскувальних сіток, костюмів та килимків, які для бійців виготовляють волонтери полтавського загону "Невтомні бабусі", потрібні тканини. Про це Суспільному розповіла координаторка загону Людмила Заливча. Готові вироби передають воїнам на схід України.
У полтавській бібліотеці-філії №7 Зоя Дацько доплітає зелену маскувальну сітку для військових. Останні 6 років жінка волонтерить у складі загону "Невтомні бабусі".

"Потихеньку сама ходила, чоловік мене супроводжував, бо трошки складності були, а потім і його сюди привела. Він теж почав ходити як на роботу. Вже вдома не всидиш, відчуваєш, що якщо ти вдома залишився, хай і через поважну причину, а дівчата ж то там працюють, а ти вдома сидиш. Іди і працюй", — каже волонтерка Зоя Дацько.

Крім сіток виготовлять маскувальні костюми та килимки. Тому щоразу волонтери потребують тканини. Їх знаходять самі або приносять люди, каже координаторка волонтерського загону Людмила Заливча.
"Зимові сітки закінчились, біле – це так сказати поширений колір. А зараз у нас потреба в коричневих, кольору хакі, сірих, пісочних кольорів. Отакого земляного, природного кольору. Це є потреба, потреба у тканинах. Ми дещо і фарбуємо. Для фарбування приймаємо ще білу, але щоб бавовняна була", — говорить координаторка полтавського загону "Невтомні бабусі" Людмила Заливча.

До виготовлення сіток, костюмів та килимків щоразу долучається до двох десятків людей. За майже два місяці цього року волонтери сплели 158 сіток, каже Людмила Заливча.
Роман Білецький один із трьох чоловіків, які доєдналися до загону. Усі вони зробили це протягом року.
"Вдома скучно самому, роботи немає, ніхто не бере, я на другій групі інвалідності. А тут серед людей добре. Нарізаю стрічки на сітки. Нарізаю на килимки, що можу роблю", каже волонтер Віталій Мещіряков.
"2017-го року в нас за рік було 50 сіток, потім десь до 2021-го року ми стабільно робили десь приблизно 100 сіток. А торік, коли вже почалася повномасштабна війна, ми зробили за рік 1000 сіток", — говорить координаторка полтавського загону "Невтомні бабусі" Людмила Заливча.

А маскувальних костюмів, каже Людмила Заливча, за рік виготовили більше семи десятків. Від початку повномасштабного вторгнення волонтери працюють без вихідних. Готові вироби передають військовим у Харківську, Донецьку та Луганську області.