"Маленька річ, яку я можу дати". Німецький біатлоніст Лессер – про підтримку України, втрату фанів у Росії та пропаганду

"Маленька річ, яку я можу дати". Німецький біатлоніст Лессер – про підтримку України, втрату фанів у Росії та пропаганду

Ексклюзивно
"Маленька річ, яку я можу дати". Німецький біатлоніст Лессер – про підтримку України, втрату фанів у Росії та пропаганду
Ерік Лессер, фото: GETTY IMAGES

Ексклюзивне інтерв'ю німецького ексбіатлоніста для Суспільне Спорт.

Ерік Лессер – триразовий олімпійський призер та семиразовий призер чемпіонатів світу з біатлону. Упродовж останніх десяти сезонів Лессер був одним із лідерів збірної Німеччини з біатлону аж до моменту завершення кар'єри в березні 2022 року.

Про завершення активних виступів Лессер оголосив після Олімпіади-2022, яка стала для нього третьою в кар'єрі. Сталося це уже після початку повномасштабного вторгення Росії в Україну. На етапі у фінському Контіолахті Ерік Лессер виступав із українською символікою на своїй гвинтівці та на елементах спортивної форми.

Тоді ж Ерік Лессер віддав свій Instagram-аккаунт на одну добу Анастасії Меркушиній, українській біатлоністці, яка розповідала на аудиторію німецького біатлоніста про війну в Україні. А уже влітку, коли чоловіча збірна України проводила збори в Обергофі, Ерік проводив з ними час.

Читайте більше: "У нього дійсно велике серце". Біатлоніст Ерік Лессер запустив інформаційну кампанію для України

Під час чемпіонату світу з біатлону, який проходив на домашній для Лессера трасі в Обергофі, Суспільне Спорт поспілкувалося з Еріком – про допомогу українцям, його мотивацію та дізналося його думку щодо ймовірного повернення росіян до змагань.

  • Про мотивацію надати свій Insagram-аккаунт українці Меркушиній

"На початку березня Настя Меркушина була менеджеркою мого Instagram-аккаунту на 24 години. Колись я зустрічався із Едуардом Латиповим, дав йому один зі своїх велосипедів, щоб той тренувався, коли він був "ковід-позитивним". ПІсля цього в мене з'явилося багато фанів із Росії.

Потім я запитав себе, що можу зробити із цими підписниками. Тому вирішив дати можливість цим російським фанам подивитися на війну з іншої точки зору. Я не міг постити відео про війну з України, бо я не розумію українську, не розумію російську. Я не розумів, де відео справжні, а де – ні. Тому вирішив дати українській біатлоністці голос на моїй сторінці, щоб показати реальну ситуацію в Україні. На мене були підписані приблизно 60 тисячУсього на Лессера підписані 154 тисяч користувачів. російських фанів.

Ефект? Я втратив багато російських фанів. Вони були під впливом російських медіа та пропаганди. Від мене відписалося приблизно 6 тисяч".

  • Про підтримку збірної України влітку

"Минулого сезону я знав, що чоловіча команда та Дар'я Блашко приїде до Обергофа [на тренувальні збори влітку]. Я з ними зв'язався і сказав, якщо їм щось треба в Обергофі, то дайте мені знати. Я спробую все організувати. Ми проїхали велике коло на маунтинбайку. Я показав їм моє місто, місцевість. Команда тут була приблизно півтора тижні. А ми були разом зо два дні.

Я не можу уявити, як це мати війну вдома, боятися за свою сім'ю, і подорожувати десь світом, і бути на чемпіонаті світу. Щоб дати можливість почуватися нормально, я попросив власника одного із ресторанів у Обергофі організувати вечерю – смачна їжа, пиво, напої. Ми запросили команду провести вечір, звичайний вечір.

Для мене це була маленька річ, яку я можу дати їм. Люди готові допомагати по-своєму. Я ж вирішив потренуватися на велосипедах, показати мої місця тут".

"Це повна дурня. Я бачив інтерв'ю Фуркада для NRK. Як на мене, це повна дурня. Дати можливість росіянам змагатися на Олімпіаді 2024 в Парижі... У моїй голові, українці не можуть дружньо змагатися з російськими атлетами. Зараз війна в Україні, Росія невиправдано атакувала Україну. Уявіть біатлон. Підручний на стрільбищі із Латиповим. Я не можу уявити... Звісно, Підручний не зробить нічого поганого.

Це дивно, що ми – Міжнародне фейрплей товариство – даємо російським атлетам чи російській пропаганді можливість показати, якою великою Росія є. Для російської влади це не про те, якими сильними є російські атлети. Це все, щоб показати велич Росії. Це пропаганда. Путін хоче показати, що попри війну Росія і досі велика, вона є чимось у спорті. Це все пропаганда. Як на мене, то не можна допускати росіян навіть під нейтральним прапором. Ні, не можна.

Читайте більше: "Як ми можемо вітати світ без атлетів РФ?" Фуркад підтримав повернення росіян до спорту. Йому відповів Йоганнес Бьо

У 2024 році літні Олімпійські ігри. Я сподіваюся, що комітет атлетів МОК матиме сильну позицію. Не голос Мартена Фуркада, а повністю протилежний — відсторонення росіян. До 2026 року, сподіваюся, війна закінчиться, і вже будемо говорити про повернення росіян. Хороших атлетів, як Латипов, Сєрохвостов, Бабіков. Бо ми потребуємо їх для чесних міжнародних змагань. Але вже після закінчення війни. Тільки тоді ми можемо починати думати про повернення росіян"

.

Вибір редакції

На початок