"Ворогу не сховатися від нас". Історія аеророзвідника з Дніпра Дмитра Кошки

"Ворогу не сховатися від нас". Історія аеророзвідника з Дніпра Дмитра Кошки

Ексклюзивно
"Ворогу не сховатися від нас". Історія аеророзвідника з Дніпра Дмитра Кошки
Суспільне Дніпро

Дніпрянин Дмитро Кошка від початку повномасштабної війни займається аеророзвідкою. Був на Харківському та Донецькому напрямках, зараз стежить за російськими військовими у Запорізькій області, розповів він Суспільному.

"У нас була невеличка група, ми літали на «Лелеці» як аеророзвідка. Якраз тоді захопили Ізюм. Намагалися стримувати просування в тому напрямку. Тобто наша задача була – зафіксувати пересування ворожих колон. І далі арта їх розносила... «Гради» з пагорба поруч лупашать. З іншого боку «Урагани» туди ж летять. Над нами Мі-28 пройшли. Ліворуч "Су" пролітають. І це от так навколо тебе. І все це працює на стримування ворога, на знищення його просування", – розповідає Дмитро Кошка.

Після Ізюма його підрозділ потрапив на Донецький напрямок.

"Там уже дрончики, там уже більш близький контакт. Треба нормально заховатися, щоб тебе не знайшли, бо з того боку теж літають. І тут у всіх пілот – це пріоритетна ціль. Тобто побачили, що пролітає дрон – треба шукати десь пілота. Пілот зазвичай не так далеко стоїть, в радіусі 5-7 км, арта туди дістає", – розповідає він про небезпеку для пілота дрону.

Дрон – це розхідний матеріал, він зберігає життя людей, каже Дмитро Кошка.

"Якщо у нас є якась задача далеко, котра коштує нам набагато дорожче і є важливішою, аніж той дрон, то ми можемо вилетіти якусь критичну відстань, подивитися те, що нам треба, і останні відсотки витратити на те, щоб знайти якесь озеро, де ми можемо знищити дрон", – говорить він.

Зараз чоловік воює в Запорізькій області.

"Доволі складна місцевість для того, щоб там в принципі воювати. Те, що наразі у нас відбувається – ми стоїмо на одному пагорбі, а вони стоять на іншому пагорбі. Там 3-5 км між цими пагорбами. І хто піде у наступ, той спуститься з пагорба вниз, і йому треба буде піднятися потім на інший пагорб, що програшний варіант для наступаючих сил", – розказав Кошка.

За цей рік, каже він, українські війська стали сильнішими та досвідченішими, і за умови наявності необхідної зброї, зможуть вибити окупантів з усіх захоплених РФ територій.

"Основну їхню силу ми знищили у лютому. Далі – ефективне управління, ефективні бойові дії завдяки командуванню ЗС, дуже ефективна робота. Тож маємо тепер плюс-мінус паритет. Тепер ми можемо це все утримувати. Плюс ми отримуємо зараз якісну зброю. Ворогу не сховатися від нас", – зазначив аеророзвідник.

Читайте також

"Це не кадри з фільму, а справжня реальність". Як дніпряни запам'ятали початок повномасштабного вторгнення

Врятувала творчість. Майстриня-лялькарка з Дніпра, у квартиру якої влучила ракета, розповіла про свій "рік незламності"

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Вибір редакції

На початок