Без водійського посвідчення та, ймовірно, у стані сп’яніння водій автомобіля спричинив ДТП. 18 лютого автівку чернігівки Галини Логвиненко пошкодив водій, який неодноразово був позбавлений права керувати автівкою та залишив місце пригоди. Чи можна притягнути таку людину до відповідальності або конфіскувати авто — читайте далі.
Жінка пригадує, на вулиці Мазепи зупинилась на червоний сигнал світлофора, і отримала удар ззаду.
"Коли вийшла з машини, побачила удар в задню частину і розбите скло від фар автомобіля, який спричинив ДТП. Ситуація стресова, я не взяла з собою телефон, підійшла до водія, відкрила двері, кажу: «Виходьте, будемо викликати поліцію». Він каже: «Зараз, зараз». Я відхожу від авто — він закриває двері й починає тікати", — розповіла Логвиненко.

Галина викликала поліцію, повідомила їм номер авто. Жінка розповідає, пізніше виявилось, що водій "Жигулів", який спричинив аварію, вже неодноразово був позбавлений права керувати авто.
"У моєму випадку людина взагалі без прав, була позбавлена прав вже не один раз в стані сп’яніння, алкогольного чи наркотичного, не знаю. Знаю також, що в нього вилучали наркотичні засоби. Тому вони сказали, що будемо шукати, але гарантій, якихось, що він далі не буде їздити по місту ми не можемо дати".

За словами пресофіцера патрульної поліції області Віталія Копистка, з початку року поліція склала 52 протоколи за повторну їзду без водійського посвідчення. Високі штрафи та позбавлення посвідчення на великий термін не зупиняють таких водіїв.
"Є несвідомі громадяни, які вчиняють такі правопорушення повторно. Тут вже штраф удвічі більший — 40 тисяч 800 гривень, з позбавленням права керувати авто від п'яти до семи років".

Змусити таких людей не сідати за кермо повторно, згідно з законом України — неможливо, каже Копистко.
Адвокат Олексій Кінебас каже: в українському законодавстві є прогалина, яка не дає підстав притягнути таких людей до кримінальної відповідальності чи змусити їх не сідати більше за кермо. Великі штрафи теж не лякають.
"Багатьох не зупиняє, тобто люди можуть і два, і три, чотири, 10 разів далі їздити, отримувати штрафи, майна в них все одно немає, стягнень жодних застосувати немає. В інших країнах воно трошки, на мою думку, краще врегульовано. Тому що є кримінальна відповідальність — невеликі терміни ув’язнення. Тобто, коли особа за п’яне керування отримує арешт на місяць, два, три, чи пів року", — каже Кінебас.

Конфіскувати автомобіль у таких водіїв можливо, але виключно за рішенням суду, і тут є свої нюанси, каже Віталій Копистко.
"Можливе платне вилучення цього транспортного засобу, за умов, що правопорушник це власник, і рішення про його платне вилучення приймається судом".

За словами Віталія Копистка, притягнути до кримінальної відповідальності таких водіїв можливо лише тоді, якщо вони зіб’ють пішохода. Ніяких превентивних дій, щоб цьому запобігти, в законодавстві немає.
Віталій Копистко каже, подібні зміни до законодавства планували узгодити, але поки змін немає.
Детальніше дивіться у сюжеті:
Читайте також
Знищено цивільний автомобіль: росіяни обстріляли Новгород-Сіверщину
Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.