Ломако про постанову щодо розширення повноважень Брижинського та чи приєднається до команди, яка керуватиме Черніговом

Ломако про постанову щодо розширення повноважень Брижинського та чи приєднається до команди, яка керуватиме Черніговом

Ломако про постанову щодо розширення повноважень Брижинського та чи приєднається до команди, яка керуватиме Черніговом
ФОТО: Суспільне Чернігів

Проєкт постанови Верховної Ради про розширення повноважень військової адміністрації не став несподіванкою, а в новій управлінській команді у випадку її призначення себе не бачить. Про це в коментарі Суспільному розповів в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако.

Нагадаємо, сьогодні, 23 лютого, на розгляд комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки Президент України Володимир Зеленський вніс проєкт постанови щодо розширення повноважень начальника Чернігівської міської адміністрації Дмитра Брижинського на період дії воєнного стану та 30 днів після його припинення чи скасування.

Згідно з документом, до начальника МВА Чернігова можуть перейти повноваження міської ради, виконавчого комітету та міського голови Чернігова.

Таким чином Брижинський зможе затверджувати тимчасову структуру виконавчих органів Чернігівської міськради, також йому підпорядковуються апарат міськради та виконкому, інші виконавчі органи, комунальні підприємства, установи та організації громади.

За словами Олександра Ломаки, плани передати повноваження міській військовій адміністрації не стало для нього несподіванкою. Саме тому напередодні на сесійному засіданні Чернігівської міськради депутати підтримали звернення до Верховної ради України, в якому висловилися проти розширення повноважень Чернігівської міської військової адміністрації на чолі з Дмитром Брижинським.

"Вчора ввечері (22 лютого, – ред.) мені стала відома достовірна інформація від народних депутатів з комітету нацбезпеки, оборони й розвідки про те, що проєкт постанови буде розглядатися завтра, тобто вже сьогодні (23 лютого, – ред.)", – говорить Ломако.

Тому, говорить, "моя реакція була абсолютно спокійною. Беземоційною, скажімо так".

"На погоджувальній раді сьогодні, наскільки мені відомо, був єдиний аргумент за це рішення – те, що місцева рада в Чернігові не працює, не збирається сесія, кворуму немає, частина депутатів втекла з міста і так далі".

Він вважає, що це питання винесли на розгляд в останній момент, щоб не було суспільного резонансу.

"Тому що наділення керівника військової адміністрації одночасно повноваженнями міської ради, міського голови й виконкому дуже важко пояснити, коли місцева влада працює в місті, і про це знають і чернігівці, й журналісти і в принципі це – факт, який не потрібно обґрунтовувати. І підстав для її розпуску немає, і більш того, ми публічно неодноразово декларували готовність конструктивно співпрацювати з військовою адміністрацією в питаннях оборони міста".

За словами Ломаки, він регулярно спілкується з Дмитром Брижинським, у них нормальні стосунки. Але свого місця у новій команді не бачить.

"Я – єдина людина в міській раді, хто займає політичну посаду. Я не чиновник, не керівник комунального підприємства чи управління. Хтось із них може залишитися працювати й забезпечувати робочі процеси. Я – однозначно ні. Якщо ВР ухвалить рішення про ліквідацію місцевого самоврядування в Чернігові, вся відповідальність тимчасово перейде до призначених людей. В їх команді мене точно не буде".

Нагадаємо, Дмитро Брижинський приходить на посаду начальника Чернігівської військової адміністрації зі своєю командою, колектив міськради допоможе йому увійти в курс справ. Про це було сказано після представлення Брижинського 17 лютого.

Детальніше про це – в сюжеті Суспільного.

Читайте також

Президент України вніс до Верховної Ради проєкт постанови про розширення повноважень начальника Чернігівської МВА

Підписуйтесь на Суспільне Чернігів і на інших платформах: Telegram, Facebook, Viber, YouTube.

На початок