Leopard для України: Швеція готова надати Leopard, Фінляндія надішле три танки

Leopard для України: Швеція готова надати Leopard, Фінляндія надішле три танки

Танк Leopard 2
Танк Leopard 2, демонстраційний захід, Ганновер, Німеччина, 28 вересня 2011 року. Фото: AP Photo/Michael Sohn

Швеція готова надіслати в Україну танки Leopard. Про це заявив міністр оборони Швеції Пал Джонсон, передає Reuters. У Фінляндії також повідомили, що надішлють Leopard в Україну. Йдеться про три танки, зазначили у Міністерстві оборони Фінляндії.

Так, Швеція готується оголосити про ще один пакет допомоги, щоб допомогти Києву боротися з російським вторгненням. Танків Leopard на озброєнні у Швеції є 120 одиниць.

Швеція також готується надіслати Україні передову артилерійську систему Archer.

"Ми відкриті до цього, і ми ведемо тісний діалог з перш за все з Німеччиною з цього приводу", — заявив міністр оборони країни.

Фінляндія надішле три танки Leopard Україні

"Фінляндія надає Україні більше оборонної допомоги. У рамках міжнародного співробітництва щодо танків Leopard буде передано Україні три танки Leopard 2 та навчання щодо їх використання та обслуговування", — йдеться у повідомленні Міністерства оборони Фінляндії.

Президент республіки ухвалив це питання 23 лютого 2023 року за поданням уряду. Це вже 13-й вантаж оборонної допомоги з Фінляндії в Україну.

Минув рік від початку російської атаки, а Україні все ще потрібна підтримка в оборонній боротьбі. Ми надсилаємо більше оборонних матеріалів і беремо участь у співпраці з Leopard разом із нашими партнерами", – заявив міністр оборони Мікко Савола.

Загалом вартість цього пакету допомоги становить понад 160 мільйонів євро. З останнім пакетом компенсаційна вартість усіх пакетів оборонного обладнання, поставлених Фінляндією в Україну, становить понад 750 мільйонів євро.

Які країни збирають танки Leopard для України

Німеччина, Польща, Канада, Португалія, Іспанія, Норвегія, Данія та Нідерланди спільно працюють над наданням Україні основних бойових танків "Леопард" (Leopard).

Про це міністр оборони США Ллойд Остін сказав на початку засідання Контактної групи з оборони України у форматі "Рамштайн" 14 лютого в Брюсселі.

"Консорціум країн, включаючи Німеччину, Польщу, Канаду, Португалію, Іспанію, Норвегію, Данію та Нідерланди працюють спільно над наданням Україні бойових танків «Леопард»", — заявив він.

Остін додав, що Сполучені Штати, Чехія та Нідерланди разом передають Україні понад 90 танків Т-72. Свої Т-72 надає Україні і Польща. Крім того, як зазначив очільник Міноборони США, Сполучене Королівство надає Україні роту основних бойовиків танків Challenger та працює з рядом країн щодо передачі українським захисниками більше боєприпасів.

Також Контактна група займається посиленням протиповітряної та протиракетної оборони України. Так, Сполучені Штати, Німеччина та Нідерланди працюють над наданням Україні систем Patriot, а Франція та Італія — систем SAMP/T.

Що відомо про танк Leopard 2

Leopard 2 — основний бойовий танк, створений німецьким підприємством Краус-Мафай. Він став наступником успішної розробки тієї ж фірми — основного бойового танку Leopard 1. Виробництво Leopard 2 розпочалось у 1979 році. Взятий на озброєння збройних сил Австрії, Канади, Чилі, Данії, Фінляндії, Німеччини, Греції, Нідерландів, Норвегії, Польщі, Португалії, Сінгапуру, Швейцарії, Швеції, Іспанії та Туреччини.

Зброя. Усі новини

Читайте також

Іспанія передасть танки, в Україну дозволили ввозити дрони без мит. 365 день війни. Онлайн

Іспанія передасть Україні шість оновлених танків Leopard

Вибір редакції

На початок