"Такої потужної бавовни у Маріуполі ще не було", — міський депутат розказав про вибухи у місті

"Такої потужної бавовни у Маріуполі ще не було", — міський депутат розказав про вибухи у місті

Доповнено
"Такої потужної бавовни у Маріуполі ще не було", — міський депутат розказав про вибухи у місті
Наслідки вибухів у Микільському. Фото: Telegram / Петро Андрющенко

В окупованому Маріуполі вже кілька днів поспіль лунають вибухи. В Маріупольській міській раді заявляють про влучання у склади та бази російських окупантів. Своєю ж чергою окупаційна адміністрація міста заявляє про роботу ППО.

Суспільне зібрало хроніку подій в окупованому місті.

За інформацією міського радника міського голови Маріуполя Петра Андрющенко, перші вибухи пролунали у місті вночі 21 лютого, їх було 12.

"З них два точно це результат роботи ППО окупантів. Зафіксовано в районі шлакової гори по вулиці Макара Мазая та в полях за вулицею Курчатова. Підтверджено влучання в склад БК в Аеропорту Маріуполя з прекрасним відгуком детонації", написав Андрющенко.

Також за його інформацією влучання було в базу окупантів на території Стану 300 на металургійному комбінаті ММК імені Іліча.

Вранці 22 лютого Андрющенко повідомив у влучання в районі 18 причалу порту Маріуполя.

Після цього окупаційні війська підняли у небо над Маріуполем бойову авіацію.

У ввечері того ж дня Андрющенко повідомив про влучання у два склади з паливом на базах окупантів у Кальміуському районі міста.

23 лютого близько 11:00 у Маріуполі знов пролунали три вибухи.

"Плюс два. Всього вже три. Два точно влучили по закритий території ММК ім. Ілліча в районі виправної колонії. ЗСУ хірургічно точно проходиться по базах окупантів", написав Андрющенко.

Також за його інформацією було влучання в районі аеропорту.

Своєю чергою, за інформацією Андрющенка, окупаційна адміністрація окупованого міста заявляє про роботу ППО та запуск ракет по Запоріжжю.

Депутат міської ради Маріуполя Дмитро Забарін в ефірі Суспільного розказав, що з моменту окупації міста російськими військами у Маріуполі ще не було влучань у бази окупантів. Ці події для них стали повною несподіванкою.

"Я можу підтвердити (про вибухи та влучання - ред.). Це було позавчора, вчора та сьогодні. У Маріуполі була така масова бавовна. Ми підтримуємо зв'язок з місцевими, вони нам розказали, що дійсно були прильоти. Не все, як розповідають окупанти, відпрацювало ППО", розказав Забарін.

За його словами, для окупантів ці події стали повною несподіванкою.

"Окупанти були впевнені, що "бавовна" не дійде до Маріуполя. Розпочали там якесь показове будівництво. Але тепер вони впевнені, що Україна ближче до Маріуполя, ніж вони уявляли", зазначив він.

Як розказав Забарін, за інформацією місцевих, з якими він спілкувався, у результаті цих вибухів жертв серед мирних жителів міста немає.

"Жодної жертви серед цивільного населення немає. ЗСУ ювелірно б'є виключно по скупченню живої сили, або техніки окупантів", зазначив він.

Також Забарін додав, що з моменту окупації міста таких централізованих влучань з великої відстані у ще місті не було

"Такої потужної бавовни у Маріуполі ще не було з моменту окупації. Для колаборантів це стало повною несподіванкою. Вони знаходяться у нервовому стані, і не знають, що буде далі", сказав він.

Також Забарін звернувся до маріупольців, які перебувають в окупованому місті з закликом уникати скупчення людей та не перебувати поряд з адміністративними будівлями та місцями дислокації російських військових та їх складів.

Очільник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко на пресконференції, відповідаючи на питання — чи не є така кількість повідомлень про вибухи — ознакою контрнаступу, зауважив:

"Про готовність до контрнаступу буде сигналізувати сам контрнаступ. А вибухи, робота і нищівні удари по тилових тимчасово окупованим територіям — це підтвердження ефективної роботи ЗСУ, спецслужб України на цьому напрямку".

У зведенні 22 лютого Генштаб повідомив про вісім влучань у по районах зосередження військової техніки та складах окупантів, а також про два влучання по двох районах зосередження російських військових. У ранковому зведенні 23 лютого Генштаб ЗСУ повідомив про ураження пункту управління та двох районів зосередження живої сили окупантів і склад боєприпасів. Але Генштаб не уточнював місця влучань.

Що відомо про ситуацію в Маріуполі

  • В окупованому Маріуполі увечері 12 лютого пролунали вибухи. Щонайменше три вибухи почули жителі у Мангуші, Микільському та всіх районах Маріуполя
  • В селі Мелекіне під Маріуполем розмістили новоприбулий корпус російських окупантів. Їх близько тисячі. Їм переважно 25-30 років. Вони базуються в покинутих пансіонатах.
  • За добу 20 лютого російських військових, які перебували на ділянці Малоянісоль — Микільське, відправили на Вугледарський напрямок.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook, YouTube та Instagram

На початок