"Ми вже рік працюємо в такому стані, що обстріли можуть бути" — голова МВС про підготовку до 24 лютого

"Ми вже рік працюємо в такому стані, що обстріли можуть бути" — голова МВС про підготовку до 24 лютого

Ексклюзивно
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко. Фото: УНІАН

Якщо є сигнал повітряної тривоги, треба укритися в укритті. Це єдиний шанс зберегти не тільки фізичне здоровʼя, а і ментальне здоровʼя для того, щоб не переживати ні за себе, ні за дітей. Про це в інтерв’ю Суспільному сказав міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко, відповідаючи на запитання про можливі провокації чи обстріли з боку РФ у річницю повномасштабного російського вторгнення 24 лютого.

“Ми вже рік працюємо в такому стані, що обстріли можуть бути. Головне: чітко виконувати ті елементарні правила, які кожного дня ретранслюємо по телебаченню і ЗМІ. І кожен громадянин України має розуміти, що йде війна. І не важливо, що сьогодні 21, 22 чи 24 лютого 2023 року. Сьогодні – війна. І кожен день ми втрачаємо людей”, — сказав Клименко.

Говорячи про підготовку МВС до річниці вторгнення, Клименко зазначив, що МВС із 24 лютого минулого року було готове до будь-яких викликів.

“Звичайно, не таких широкомасштабних викликів по всьому фронту, але ми із 24 лютого стали набагато сильнішими. Ми чітко знаємо ті пріоритети, які стоять перед нами. Пріоритет, на сьогодні, як перед МВС, так і перед державою — перемога. Для того, щоб досягнути цієї перемоги нам необхідно, кожному на своєму місці, виконувати ті функції, які покладені на нас державою”, — сказав Клименко.

Для Міністерства внутрішніх справ, за його словами, це  робити все можливе для того, щоб їхні бойові підрозділи, Національної гвардії, Прикордонної служби, Національної поліції, повністю були готові із Силами оборони до будь-яких дій і до будь-яких жорстких відповідей окупантам на театрі бойових дій. Другий пріоритет МВС — утримати криміногенну ситуацію в Україні. Наступне — документувати воєнні злочини, яких станом на зараз вже задокументували  майже 64 тисячі. При цьому, не тільки задокументувати, а і зберегти доказову базу. І разом з іншими правоохоронними органами довести ці справи до логічного кінця.

“Наступне — ціла країна переживає раз на тиждень, раз на два тижні масовані ракетні удари і обстріли. І першими приїжджають на ці обстріли рятувальники, пожежники”, — додав Клименко.

Раніше член комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки, представник президента у ВР Федір Веніславський повідомив, що російські військові можуть організувати масштабну повітряну атаку за допомогою дронів та ракет до річниці вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський 13 лютого представив колективу Міністерства внутрішніх справ України нового міністра — Ігоря Клименка. Кадрові зміни в Міністерстві стались через авіакатастрофу в Броварах і загибель голови МВС Дениса Монастирського.

Читайте також

Іспанія передасть танки, в Україну дозволили ввозити дрони без мит. 365 день війни. Онлайн

Вибір редакції

На початок