У Києві викрили угрупування, яке займалося фальсифікацією діагнозів для військовозобовʼязаних

У Києві викрили угрупування, яке займалося фальсифікацією діагнозів для військовозобовʼязаних

У Києві викрили угрупування, яке займалося фальсифікацією діагнозів для військовозобовʼязаних
Фото: Київська міська прокуратура/Telegram

Київська прокуратура викрила групу з 15 людей, яка займалася підробкою документів для чоловіків призовного віку та перевезенням через кордон України. Серед затриманих працівники столичних медзакладів та члени лікарських комісій. Про це повідомила пресслужба столичної прокуратури.

Фігуранти справи видавали чоловікам призовного віку документи, які засвідчували у них тяжкі захворювання. Це давало тимчасово непридатним призовникам перетинати державний кордон України.

До схеми були залучені ті, хто підшуковував охочих уникнути мобілізації, а також безпосередньо виготовляли пакет необхідних документів. Це були працівники різних медичних установ Києва, члени медико-соціальної експертної комісії та комісії з питань перевірки стану військового обліку. Вартість послуги становила 3 тис. доларів США з людини.

Правоохоронці затримали підозрюваних "на гарячому", коли троє військовозобовʼязаних отримували свої фальшиві документи та оплачували "послуги".

Слідчі провели 35 обшуків за місцем проживання та роботи фігурантів, під час яких виявили: отримані від злочинної діяльності гроші, чорнові записи, переписки з мобільних телефонів, відомості про внесення в базу "eHealth" фіктивних діагнозів.

Сімом фігурантам повідомлено про підозру ч. 3 ст. 332 КК УкраїниКарається позбавленням волі на строк до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна. у сприянні незаконному переправленню осіб через державний кордон України. Слідчі дії з іншими фігурантами справи тривають.

У Києві затримали угрупування, яке займалося фальсифікацією діагнозів для ухилянтів
Фото: Пресслужба Київської міської прокуратури

Що відомо про розслідування випадків незаконного виїзду за кордон військовозобов'язаних

У Києві затримали 44-річну жінку, яка допомагала військовозобов'язаним перетинати кордон. Правоохоронці встановили, що жінка оформлювала документи ухилянтам за 5 тисяч доларів. Згідно з ними, чоловіки виїжджали за кордон як водії за волонтерською допомогою через благодійний фонд.

На Київщині викрили групу осіб, які допомагали військовозобов'язаним виїхати за кордон під виглядом студента чи волонтера.

Київська адвокатка разом зі своїм чоловіком, лікарем та знайомою організували схему виїзду військовозобов'язаних за кордон за 12 тисяч доларів.

У Києві троє чоловіків організували схему виїзду за кордон військовозобов'язаних під приводом купівлі транспорту для ЗСУ.

СБУ ліквідувала канали втечі "ухилянтів" за кордон на Київщині та в Одеській області.

Читайте також

2 тис. євро за проїзд псевдоволонтерів через кордон: у Києві затримали організатора схеми

На початок