Приймали по 700 людей за день: як змінилася робота гумцентру в Черкасах

Приймали по 700 людей за день: як змінилася робота гумцентру в Черкасах

Приймали по 700 людей за день: як змінилася робота гумцентру в Черкасах
Суспільне Черкаси

Щодня по сім сотень переселенців зустрічали волонтери гуманітарного центру у перші дні повномасштабного вторгнення. Саме до Будинку культури імені Кулика у Черкасах насамперед поспішали люди, які рятували свої життя від обстрілів, розповіла Суспільному заступниця міського голови Марина Гаркава.

Гуманітарний центр у Черкасах запрацював 26 лютого 2022 року і працює до сьогодні. За цей час найрізноманітнішу допомогу від волонтерів отримали 27 600 українців, які тікали від війни. Найбільше їх приїхало з Донеччини, Харківщини та Луганщини.

У період найбільшого навантаження волонтери працювали у дві зміни, щоб допомогти з харчуванням та пошуком даху над головою. Екскоординаторка гуманітарного центра Тетяна Діденко у своєму телефоні зберігає пам’ятні для неї фото під час роботи у гуманітарному центрі.

Усі діти, які на фото вона тримає на руках, приїхали з територій, де тривали бойові дії:

"Так траплялося, що дітки, потрапляючи до мене на руки, заспокоювалися, засинали".

Зараз центр має інший вигляд. У кімнаті, де працює двоє волонтерок Анна Павленко та Альона Ковальова, тепер небагато одягу, дитячого харчування та посуду. Але люди все одно приходять, зазначила Анна:

"Зменшилась кількість переселенців, але люди все одно, навіть і сьогодні, приїжджають з окупованих територій, намагаються налаштувати своє життя у нашому місті".

"Була одна історія, коли чоловік поїхав у Черкаси просто зі свого сараю, коли годував корову. Чоловік біг і корова загинула, а він залишився живий. Ми його одягли повністю, і речі запропонували, і засоби особистої гігієни, і трошки ліків дали", — пригадала Альона Ковальова.

Як переселенці згадують приїзд до Черкас та як центр працює зараз
Суспільне Черкаси

Іван Пивоваров – луганчанин. У Черкасах він з квітня минулого року. З його слів, волонтери гуманітарного центру підказали варіант житла у гуртожитку:

"Все було дуже добре, нам надали продуктову допомогу, ліки, бо дружина в мене хворіє. Також нам дали речі, постіль частково, нормально було все".

Приїхали до Черкас з однією сумкою речей, розповіла харків’янка Інна Азаренко:

Ми приїхали, були збентежені, схвильовані, морально виснажені, то до нас там дуже гарно поставилися".

Як переселенці згадують приїзд до Черкас та як центр працює зараз
Суспільне Черкаси

Зробили єдиний осередок у Черкасах, щоб не направляти переселенців у різні центри, розповіла заступниця міського голови Марина Гаркава:

"Перші чотири місяці – це була колосальна цифра людей. Вдень ми обслуговували в середньому по 700-800 людей. Ми зробили вивіски при в’їзді в місто якщо ви приїжджаєте у Черкаси, перше місце, де ви можете отримати допомогу, — це гуманітарний центр. Кожного дня були чергові, тому люди могли приїжджати і вдень, і вночі, тоді була така хвиля велика".

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також

На початок