НОК Австралії готовий підтримати намір МОК повернути атлетів з РФ до міжнародного спорту. Уряд країни виступає проти

НОК Австралії готовий підтримати намір МОК повернути атлетів з РФ до міжнародного спорту. Уряд країни виступає проти

НОК Австралії готовий підтримати намір МОК повернути атлетів з РФ до міжнародного спорту. Уряд країни виступає проти
Прапор МОК та Росії, фото: AP Images

Уряд приєднався до коаліції, яка вимагає відсторонення росіян та білорусів.

Австралійський олімпійський комітет (АОК) підтримує намір Міжнародного олімпійського комітету (МОК) повернути спортсменів з Росії та Білорусі до виступів на міжнародних турнірах. Про це повідомив представник АОК в інтерв'ю виданню The Guardian.

Наприкінці січня Міжнародний олімпійський комітет виступив із заявою, де повідомив про наміри повернути до міжнародних змагань відсторонених атлетів з Росії та Білорусі. Через це у лютому організувалася коаліція з 35 країн, які домовилися вимагати від МОК відсторонення атлетів з РФ та Білорусі від Олімпіади.

Олімпійський комітет Австралії підтримає намір МОК повернути росіян до міжнародного спорту. Влада країни виступає проти
Протести біля офісу Австралійського олімпійського комітету в Сіднеї минулого тижня. Shutterstock

Попри рішення уряду Австралії приєднатися до коаліції, Австралійський олімпійський комітет виступив з іншою позицією. В АОК заявили, що підтримують наміри МОК щодо повернення російських та білоруських атлетів.

"Міжнародний олімпійський комітет повинен об'єднувати світ за допомогою мирних змагань. Спорт дає нам цю надію. АОК підтримує позицію МОК про те, що роль спорту полягає в об'єднанні світу через мирну конкуренцію. Роль спорту полягає в тому, щоб сприяти гармонії, а не карати окремих спортсменів за політику і дії їхніх урядів. Ми не можемо дискримінувати спортсменів на підставі їхніх паспортів або дій їхніх урядів", - сказав представник АОК The Guardian.

Раніше Європарламент офіційно засудив наміри МОК повернути росіян до міжнародних змагань. Натомість Міжнародний олімпійський комітет відреагував на звернення Європарламенту заявою, де зауважив, що комітет "зобов'язаний дотримуватися прав людини".

Окрім цього політики з Франції, Італії та Сполучених Штатів підписали колективну заяву, в якій висловили занепокоєння з приводу повернення російських та білоруських спортсменів. Саме у цих країнах пройдуть Олімпійські ігри у 2024, 2026 та 2028 роках відповідно.

Повернення РФ до міжнародного спорту: останні новини

На початок