"Радянська практика, але й норма закону". Чому до виконкому міськради Чернівців включили ще двох заступників мера

"Радянська практика, але й норма закону". Чому до виконкому міськради Чернівців включили ще двох заступників мера

"Радянська практика, але й норма закону". Чому до виконкому міськради Чернівців включили ще двох заступників мера
Чернівецька міська рада. Фото: Суспільне Чернівці

У Чернівцях до виконкому міськради Чернівців призначили ще двох заступників міського голови — Василя Зазуляка та Ігоря Крохмаля. Вони замінили письменницю Оксану Драчковську та депутата облради Віталія Ткачука. Суспільне дізналося, чому представників громадськості замінили посадовцями.

Зазуляка та Крохмаля ввели в склад виконкому, оскільки вони мають там бути за посадою, розповів Суспільному міський голова Роман Клічук. Кандидатури представників громадськості не розглядали.

"У законі написано, що всі заступники мають входити до виконкому. Там не написано двоє чи троє, там написано, що всі. Тому ми просто виконали норму закону", — розповів він.

Депутат міськради Михайло Шкурей розповів Суспільному, що голосував проти, бо через такі заміни втрачається принцип пропорційності інтересів у виконкомі.

"Виконком буде органом представлення більшості представниками чиновників, які підлеглі міському голові. Було б доречніше, щоб залишився цей паритет інтересів і представники громадськості були представлені у виконавчому комітеті", — розповів Шкурей.

Він наводить приклад Івано-Франківська, де у виконкомі також усі дев'ять заступників міського голови, водночас сам орган складається з 51 члена. Це, на думку Шкурея, дозволяє громадськості впливати на рішення комітету. Кількість членів виконкому затверджує місцева рада, йдеться у законі про місцеве самоврядування. Наразі у Чернівцях 15 членів.

Політолог Ігор Баб'юк розповів Суспільному, що призначення заступників міського голови не порушує закон про місцеве самоврядування, оскільки бути членами виконкому не можуть лише депутати міськради. Зазуляк і Крохмаль ними не є.

Водночас він вважає призначення посадовців міськради до виконкому "радянською практикою", оскільки заступники впливають на розробку документів як посадовці міськради, а потім голосують за їх схвалення на виконкомі.

"Роль виконавчого комітету — це дати об'єктивну оцінку проєктам рішень, а також за потреби внести пропозиції, що можна змінити та доопрацювати перед сесією", — сказав політолог.

"Норма закону" та "радянська практика". Чому до виконкому міськради Чернівців включили ще двох заступників Клічука
Ігор Баб'юк. Фото з Facebook

На думку Баб'юка, до виконкому варто призначати фахівців, які не пов'язані з міською радою, щоб вони об'єктивно оцінювали документи, які подають на розгляд.

Що відомо

  • Раніше Драчковська розповідала Суспільному, що вирішила скласти повноваження, оскільки майже рік перебуває з сином у Польщі, а також через те, що у міськраді не встановили ліфт для людей на візках колісних.
  • Оксана Драчковська – громадська діячка та письменниця. У 2020 році балотувалася в депутати міськради від "Єдиної альтернативи", втім не була обрана. У грудні 2020 року стала членкинею виконкому.
  • Віталій Ткачук – депутат обласної ради від партії "За майбутнє". Раніше був депутатом облради фракції "Батьківщина", втім згодом його виключили з неї через підтримку кандидата від "Партії регіонів" Василя Ватаманюка на посаду голови облради.
  • Виконавчий комітет — це виконавчий орган міської ради, який утворюється міськрадою на строк її повноважень. Після закінчення повноважень ради виконком здійснює свої повноваження до формування нового складу.

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

На початок