Зеленський підписав указ про санкції проти всіх фінустанов РФ

Зеленський підписав указ про санкції проти всіх фінустанов РФ

Володимир Зеленський
Президент Володимир Зеленський / Скріншот

Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про введення в дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 22 лютого про запровадження секторальних санкцій проти всіх російських фінансових, у тому числі банківських установ. Тепер Указ має затвердити Верховна Рада, повідомляє Мінекономіки.

Міністерка економіки України Юлія Свириденко зазначила, що це дуже потужне санкційне рішення, під дію якого підпадають сотні банків, десятки тисяч фінансових установ РФ.

"Йдеться про зупинення та заборону відносин, зокрема кореспондентських, зупинення виконання фінзобов’язань перед російськими фінустановами, обслуговування платіжних засобів емітованих російськими установами і таке інше. Фактично російський фінансовий сектор припиняє існування для України", — сказала вона.

За словами міністерки, це рішення – також міцна база для подальшої співпраці з партнерами України в питаннях посилення та віддзеркалення санкцій.

Указ набуде чинності після того, як ці санкції також затвердить Верховна Рада. Президент уже подав на розгляд парламенту проєкт постанови № 9045.

Згідно з рішенням РНБО пропонується застосувати санкції строком на 50 років до всіх:

  • банків, які зареєстровані або знаходяться в Росії, у тому числі Центрального банку РФ,
  • російських небанківських кредитних організацій,
  • операторів платіжних систем,
  • професійних учасників фондового ринку,
  • страхових компаній,
  • інвестиційних фондів та інших фінансових установ.

Санкції також передбачають:

  • зупинення операцій з активами, що належать фінустановам РФ,
  • заборону встановлення або підтримання ділових відносин із цими організаціями,
  • припинення виконання економічних та фінансових зобов'язань на користь фінустанов Росії,
  • заборону зарахування коштів на рахунки клієнтів — фізичних та юридичних осіб за переказами, ініційованими з використанням електронних платіжних засобів, емітованих фінустановами РФ.

Кабміну, Службі безпеки Службі зовнішньої розвідки України, Нацбанку та іншим державним органам доручається забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності санкцій.

Міністерству закордонних справ України доручається поінформувати про запроваджені обмеження органи Євросоюзу, США та інших держав.

За Законом України "Про санкції", ВР має прийняти цю постанову протягом 48 годин з дня видачі указу президента. Тоді рішення набуде чинності й стане обов’язковим для виконання.

Читайте також

Зеленський запровадив санкції проти 333 росіян та Московської біржі

Вибір редакції

На початок