Досягли високих спортивних результатів: миколаївські спортсмени отримують стипендії міського голови та міської ради

Досягли високих спортивних результатів: миколаївські спортсмени отримують стипендії міського голови та міської ради

Досягли високих спортивних результатів: миколаївські спортсмени отримують стипендії міського голови та міської ради
Фото: Євгеній Кравс/УНІАН

Стипендією міського голови та міської ради у 2023 році відзначені 43 вихованці спортивних шкіл Миколаєва. Вона призначається спортсменам, які є переможцями та призерами чемпіонатів світу, Європи та України.

Про це кореспондентам Суспільного розповіла начальниця управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради Ірина Бондаренко.

Стипендію спортсмени отримуватимуть упродовж 2023 року, її розмір щомісяця становить 6 700 грн. За словами Ірини Бондаренко, вже відбулась виплата грошової винагороди за січень та лютий 2023 року.

Призначення стипендій кращим вихованцям шкіл, що підпорядковані управлінню у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради, відбувається відповідно до міської програми "Фізична культура і спорт" на 2022-2025 роки" та "Положенню про стипендії".

За словами Ірини Бондаренко, визначення спортсменів—стипендіатів відбувається на підставі листів-клопотань від директорів шкіл, протоколів змагань та решти документів, що підтверджують результати.

"Щороку збирається нарада, є протокол засідання, в якому беруть участь керівники шкіл, представники відповідних управлінь Миколаївської міської ради. Школи подають нам списки і ми розглядаємо показники відповідно до чинних вимог: чи входить вихованець до складу збірної команди з того чи іншого виду спорту, чи кандидат в резерв тощо", — розповіла Ірина Бондаренко.

28 грудня 2022 року відбулося засідання експертної ради, на якому розглянули листи і вибрали спортсменів — призерів чемпіонатів України, Європи, світу.

"Це щорічна стипендія за здобуті протягом року результати — за виступи із січня по грудень. Цього року (2023-го — ред.) стипендію призначили 43 спортсменам: 40 — повних грошових винагород, декілька спортсменів отримують по половині суми, залежно від результатів змагань. Розподіляють серед 16 шкіл міста", — сказала Ірина Бондаренко.

Серед відзначених стипендією представники таких видів спорту: легка атлетика, стрибки у воду, бокс, фехтування, веслування на байдарці і каное, кікбоксинг, велоспорт, академічне веслування, греко-римська боротьба, художня гімнастика, стрибки на акробатичній доріжці, кіокушинкай карате.

Вперше відзначена спортсменка з художньої гімнастики — вихованка миколаївської КДЮСШКомплексна дитячо-юнацька спортивна школа "Перемога" Валерія Перемета.

"Спортсменка наразі тренується у складі збірної команди України з художньої гімнастики під керівництвом І. Дерюгіної, нещодавно повернулася з тренувань з Японії. Валерія виборола 1 місце у вправах з м’ячем та 3 місце у вправах зі стрічкою на Кубку України", — розповіла начальниця відділу учбово-спортивної та організаційної роботи управління у справах фізичної культури і спорту Миколаївської міської ради Світлана Артюх.

Найбільше нагороджено стипендією спортсменів з фехтування.

"Ми одержали цього року 14 стипендій. Всі спортсмени чемпіони та призери Чемпіонатів України серед дорослих, юніорів та кадетів. Це Владислав Скалій, Валерія Проченко, Олександра Бондар, Вікторія Коротченко, Даніїл Скороход, Микита Малиновський, Максим Коржовой, Єлізар Дирда, Микита Асташов, Даніїл Ткач, Михайло Гурін, Кіра Пронь, Крістіна Кулік, Анастасія Єрофеєнко", — розповіла директорка СДЮСШОРМиколаївська спеціалізована дитячо-юнацька спортивна школа олімпійського резерву з фехтування з фехтування Лариса Павленко.

Серед стипендіатів — Михайло Гурін, вихованець СДЮСШОР з фехтування.

"Займаюся фехтуванням на рапірах із 7 років, зараз мені 18 років, тож у спорті 11 років. Мама — тренер, брат також займається фехтуванням. Родина вся фехтувальна. Нещодавно отримав стипендію за січень-лютий — я купив євро. Це буде оплата дороги, проживання, стартовий внесок на змаганнях тощо", — розповів Михайло Гурін.

В цьому році на Чемпіонаті України з фехтування Михайло Гурін посів 2 місце, у командних змаганнях — 1 місце.

"Потім на Кубку України з дорослих я був у команді четвертим, і на юніорському чемпіонаті України з фехтування на рапірах наша команда посіла друге місце. В планах — Чемпіонат Європи та інші міжнародні змагання, на яких є можливість набути бойового спортивного досвіду", — сказав Михайло Гурін.

Читайте також

"Воїни світла. Воїни добра". У Миколаєві відбулося погашення поштового блоку

"Я — живий!". Миколаївський волонтер попри хворобу допомагає ЗСУ

Понад п'ять тисяч порцій щодня. У Миколаєві готують та безкоштовно роздають гарячі обіди

Слідкуйте за новинами Суспільного Миколаїв у Telegram, Viber, YouTube, Facebook та Instagram

На початок